Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach zorganizował zajęcia edukacyjne w Parku Przyrodniczo-Geologicznym w Bobowej, dla uczniów wszystkich typów szkół, którzy są członkami Szkolnych Kół LOP i nauczycieli szkół podstawowych i średnich z powiatu gorlickiego.
        
Prowadzący  warsztaty członkowie ZO LOP: Grażyna Kurzawa -  Prezes Zarządu Oddziału LOP w Gorlicach ( i zarazem Członek Zarządu Głównego LOP w Warszawie) oraz Marcin Janik – Dyrektor, zwrócili uwagę na główne funkcje parku: edukacyjną i rekreacyjną.
Uczestnicy warsztatów z zainteresowaniem zwiedzali poszczególne ogródki skalne, w których posadzono roślinność charakterystyczną dla Tatr, Pienin, Gór Świętokrzyskich i Beskidów.
Na zakończenie zajęć Grażyna Kurzawa podkreśliła, że bardzo ważne jest uwrażliwianie ludzi na ochronę przyrodę i ekologiczny sposób życia. Zwracając się do nauczycieli zachęcała ich do organizowania zajęć w terenie, które przyczynią się do wzrostu świadomości uczniów aby dbać o środowisko, w którym żyją. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób -  członków szkolnych kół LOP wraz z opiekunami.

 

More Joomla Extensions