• 18 kwietnia 2024
  • Imieniny:  Boguslawy, Apoloniusza

12 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach,z inicjatywy Młodzieżowej Rady Powiatu Gorlickiego, odbył się finał pierwszych Mistrzostw Szkół Ponadpodstawowych w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc.

Zawody otworzył Damian Kozioł - Przewodniczący Młodzieżowej Rady, witając uczestników wraz z opiekunami i przedstawiając cel organizacji Mistrzostw.
Następnie Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Andrzej Kopcza, w kilku słowach przybliżył regulamin zawodów  i wynikające z niego zasady przeprowadzenia finałów.  W otwarciu uczestniczyli także pozostali członkowie Prezydium MRP oraz Roman Dziubina Opiekun Młodzieżowej Rady,  a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego.

Do zawodów w kategorii chłopców i dziewcząt przystąpili zawodnicy reprezentujący: I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza  w Gorlicach, Zespół Szkól Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej i Branżową Szkołę I stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Gorlicach.

Po zaciekłej rywalizacji, zawody w kategorii kobiet wygrała Marcelina Brach z ZSO w Bobowej, drugie miejsce zajęła Weronika Zaprzałka  z I LO  w Gorlicach, trzecia była Julia Trybus z Branżowej Szkoły I stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął reprezentant ZSZ w Gorlicach Jakub Karp, drugi był Jakub Grądalski z ZST w Gorlicach , a trzeci Kamil Połeć z ZSO w Bobowej.

W podsumowaniu i wręczeniu nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe, uczestniczyła Starosta Gorlicki Maria Gubała, gratulując zwycięzcom zawodów, a także inicjatorom ich organizacji.

Słowa podziękowania skierowała także do Dyrektora Waldemara Gniadego za możliwość organizacji Mistrzostw  w pięknej, nowo wyremontowanej sali gimnastycznej ZSZ w Gorlicach oraz do Komisji Sędziowskiej i wszystkich opiekunów – nauczycieli za przygotowanie uczniów do zawodów i pomoc w sprawnym ich przeprowadzeniu.

Opracował Sławomir Janas

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E