• 22 października 2024
  • Imieniny:  Halki, Filipa, Salomei

1 lutego br. Warsztat Terapii Zajęciowej obchodził jubileusz 15.lecia istnienia. W obchodach uczestniczyła m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipinkach rozpoczął swoją działalność 29 grudnia 2008r. Jest jednostką podległą Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej, a jego inicjatorem jest ks. dr Jan Edling.

Uroczystość rozpoczęto mszą św. pod przewodnictwem JE. ks. bp. Jana Wątroby. Gości powitał Prezes Stowarzyszenia Stanisław Drzał w raz z Kierownik WTZ Karoliną Stępkowicz. Program artystyczny przygotowali uczestnicy Warsztatu.

- 15 lat temu rozpoczęliście Państwo tę misję z zamiarem tworzenia przestrzeni, w której każdy człowiek, niezależnie od swoich wyzwań, mógłby znaleźć wsparcie, rozwijać swoje umiejętności i pełniej uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Dziś patrząc wstecz, widzimy jak wiele udało się osiągnąć dzięki determinacji, poświęceniu i współpracy wszystkich zaangażowanych – mówiła podczas wystąpienia starosta Maria Gubała. - Warsztaty stały się miejscem, gdzie troska i zaangażowanie tworzą atmosferę ciepła, życzliwości i zrozumienia, by podopieczni mogli się czuć tak bezpiecznie, jak w rodzinnym domu – kontynuowała.

Starosta złożyła gratulacje całemu zespołowi Warsztatów za nieustanny trud i poświęcenie, za pracę kreatywność i empatia, które sprawiają, że Warsztaty są miejscem wyjątkowym. - To Państwo jesteście fundamentem tego sukcesu – podkreślała.
- Oczywiście, nie możemy zapomnieć o uczestnikach Warsztatów, których siła, determinacja i uśmiechy są prawdziwym dowodem na to, że każdy ma w sobie ogromny potencjał do rozwoju i przekraczania własnych granic. Dziękuję, że jesteście częścią naszej wspólnoty -  dodała.

Źródło elipinki.pl