• 22 października 2024
  • Imieniny:  Halki, Filipa, Salomei

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Dominikowicach świętowało jubileusz 75.lecia swojej działalności na rzecz kultury i tradycji. Uroczystość miała miejsce w Wiejskim Dom Kultury. W obchodach wzięła udział m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała i Maria Ludwin, radna Rady Powiatu Gorlickiego.

W Gminie Gorlice, Koło należy do najstarszych. Pierwsze wzmianki o ich działalności, wpisane w kronikę parafialną i szkolną pochodzą z 1890 roku. Wówczas, członkinie Koła organizowały pomoc dla biednych oraz czynie włączały się w życie wsi.

Dziś Koło liczy 33 członków, a przedział wiekowy jest dość duży. Najstarsza z członiń liczy 78 lat, najmłodsza zaś 10. Koło jest bardzo aktywne przez cały rok. Uczestniczy w dożynkach, festynach, organizuje akcje charytatywne i okolicznościowe spotkania z okazji świąt i uroczystości państwowych.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. samorządowcy ziemi gorlickiej oraz członkowie zaprzyjaźnionych kół z Gminy Gorlice.

Jubileuszowe wydarzenie było również idealną okazją do wręczenia podziękowań dla osób, które przyczyniają się do prężnego funkcjonowania i rozwoju Koła.

Gratulujemy jubileuszu i życzymy aby kolejne lata działalności obfitowały w liczne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności i przynosiły satysfakcję z pełnienia tej ważnej społecznej roli.

Foto Bogdan Malesza