• 18 lipca 2024
  • Imieniny:  Erwina, Kamila, Szymona

Pomoc dla Ukrainy

Dziś świętujemy Niepodległość, jak co roku uroczystych obchodów tego dnia nie zabrakło również w Gorlicach! Zobaczcie uroczysty przemarsz na zdjęciach!

Tradycyjnie jak co roku obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w  Bazylice Mniejszej pw. NMP w Gorlicach. Następnie z Rynku pod pomnik Niepodległości przy rondzie ulicą 3 Maja wyruszył Biało-Czerwony pochód, a w nim wielu gorliczan, przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, polityków, członków stowarzyszeń i uczniów.

Tegorocznemu marszowi towarzyszyła nie tylko Orkiestra Dęta działająca przy OSP Dominikowice, ale wyjątkowo długa, licząca aż 70 metrów biało-czerwona flaga. Nieśli ją przede wszystkim uczniowie gorlickich szkół, ale również młodzież i dorośli. W trakcie przemarszu członkowie Bractwa Kurkowego rozdawali przechodniom flagi.

Zanim jednak marsz wyruszył, a na jego końcu ustawiały się poczty sztandarowe nad gorlickim Rynkiem w powietrzu zatrzepotała jeszcze jedna ogromna flaga. To paralotniarz Piotr Szczerba z liczącą 20 metrów biało-czerwoną zatoczył kilka okrążeń nad gorlickim Rynkiem i Ratuszem uświetniając w ten sposób dzisiejsze święto.

Uczestnicy marszu po dotarciu pod pomnik Niepodległości przy rondzie pod drukarnią złożyli kwiaty. Oczywiście nie zabrakło przemówień, odegrania hejnału gorlickiego oraz punktualnie w południe wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Całość uroczystości zakończyła salwa armatnia w wykonaniu bractwa kurkowego.

Zobaczcie na zdjęciach jak Gorliczanie świętowali dziś niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej!

https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/710_gorlice/18198_gorliczanie-swietuja-niepodleglosc-marszowi-towarzyszyla-70-metrowa-flaga-foto-.html

 

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E