• 19 maja 2024
  • Imieniny:  Iwa, Piotra, Celestyna

Pomoc dla Ukrainy

W sobotnie popołudnie z Szkole Podstawowej w Dominikowicach odbyło się „Jesienne spotkanie z muzyką”. Zorganizowane wydarzenia było efektem dobrej współpracy rodziców, nauczycieli i uczniów – podkreślała dyrektor placówki Małgorzata Krzemińska.

Imprezę z przytupem mażoretek rozpoczęła Orkiestra Dęta z Dominikowic pod batutą Romana Korbicza. Tańce ludowe przedstawił zespół folklorystyczny „Beskidy”, natomiast pokaz tańca współczesnego jak i program grupy baletowej zaprezentowały dwa zespoły działające przy Ośrodku Kultury Gminy Gorlice. Wiele emocji dostarczyły najmłodsze dzieci, które z wypiekami na twarzy dawały z siebie wszystko, tańcząc skocznego „krakowiaka”, „trojaka” i „polkę”. „Mali muzykanci” czyli szkolny zespół wokalno-instrumentalny zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu, wykonując znane biesiadne utwory.

Występy gromkimi brawami nagradzała publiczność, wśród której byli Starosta Gorlicki Maria Gubała, Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski i Przewodniczący Rady Gminy Gorlice Mieczysław Skowron.

W trakcie spotkania można było nabyć regionalne potrawy oraz domowe wypieki, a pozyskane z nich środki będą finansowym wsparciem działalności szkoły.
Foto Bogdan Malesza