• 18 lipca 2024
  • Imieniny:  Erwina, Kamila, Szymona

Pomoc dla Ukrainy

Konkurs „Lodołamacze” powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Nieprzerwanie od 17 lat Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON, nagradza pracodawców, instytucje oraz osoby angażujące się w rozwijanie integracji społecznej.

To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Gromadzi i prezentuje dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, jaki działania małych i średnich firm. Dzięki szczegółowym kategoriom konkurs pokazuje, jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz pracodawców, przez edukację, promocję dostępności, pomoc osobom najbardziej potrzebującym.
Laureaci Konkursu co roku reprezentują najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu w różne projekty. W ciągu 16 lat trwania plebiscytu wzięło w nim udział ponad 7000 firm. Kapituły Konkursu przyznały 1500 nagród oraz 400 wyróżnień. Na temat kampanii Lodołamacze powstało ponad 6000 publikacji w mediach ogólnopolskich i regionalnych.
Forma Konkursu ma za zadanie uhonorować i docenić pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, ale nie tylko. Nagrody zostaną przyznane w 7 kategoriach:
• Zatrudnienie Chronione,
• Otwarty Rynek Pracy,
• Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa,
• Instytucja,
• Przyjazna Przestrzeń – Dostępność,
• Zdrowa Firma,
• Dziennikarz Bez Barier.
W bieżącej 17. edycji czekają również 2 kategorie specjalne: „Super Lodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”. Konkurs został podzielony na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny.
Powołana przez Organizatora Kapituła Konkursu nominuje kandydatów do tytułu „Lodołamacza” w poszczególnych kategoriach, będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem Konkursu, a także rozstrzygnie go w głosowaniu. Kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl.
Zbieranie zgłoszeń do Konkursu trwa do 15 sierpnia 2022 r. We wrześniu będą miały miejsce 4 regionalne rozstrzygnięcia Konkursu. Ogólnopolskich laureatów poznamy 6 października podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie.
Konkurs „Lodołamacze” odbywa się pod Honorowym Patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E