• 18 maja 2024
  • Imieniny:  Eryka, Feliksa, Jana

Pomoc dla Ukrainy

24 listopada br. Starosta Gorlicki Maria Gubała złożyła gratulacje drużynie Ekobohaterów z Kromera.

We wtorkowy poranek do Starostwa Powiatowego w Gorlicach zawitała grupa Ekobohaterów z Kromera w składzie: opiekun dr Magdalena Semla-Kurzawa oraz uczniowie Ewelina Basista, Justyna Hudzik, Marta Jankowska, Maria Jarkiewicz, Patrycja Maniak, Kamila Sekuła, Sebastian Stec, Sylwia Ślusarczyk i Urszula Ziomek.

Podczas spotkania starosta gratulowała zajęcia I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Ekobohaterzy i wyraziła słowa uznania za determinację i zaangażowanie, a przede wszystkim za wiedzę i kreatywność, które zaprowadziły młodzież na sam szczyt. Starosta swoim gościom przekazała okolicznościowe upominki, wśród których znalazł się m.in. album Ziemia Gorlicka.

Celem konkursu Ekobohaterzy organizowanego w całym kraju przez Główny Instytut Górnictwa, była promocja proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród uczniów. Jego uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą, umiejętnościami poszukiwania informacji oraz kreatywnością.