• 19 maja 2024
  • Imieniny:  Iwa, Piotra, Celestyna

Pomoc dla Ukrainy

Podziękowania, życzenie, gratulacje, nagrody i kwiaty dla nauczycieli to główne elementy powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji w I LO im. M. Kromera w Gorlicach, władze samorządowe Powiatu Gorlickiego na czele ze starostą Marią Gubałą i przewodniczącym Rady Powiatu Gorlickiego Witoldem Kochanem spotkały się z dyrektorami i najlepszymi nauczycielami wszystkich szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki.

Gości powitał dyrektor I LO im. M. Kromera w Gorlicach Jan Drożdż, podkreślając, że Dzień Edukacji to wspólne święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców. Dyrektor przypomniał także rangę i historię tego niezwykle ważnego święta, które ustanowione zostało na pamiątkę powołanej 248 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

Powiat Gorlicki prowadzi 15 jednostek oświatowych. Pracuje w nich 560 nauczycieli, 173 osoby obsługi i administracji. W tym roku w szkołach prowadzonych przez Powiat uczy się 4428 uczniów.

Za nami trudny rok. Kształcenie na odległość było zupełnie nową i nieznaną sytuacją w której odnaleźć musieli się wszyscy, za równo dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, jak również rodzice – mówiła do zebranych starosta Maria Gubała. Przychodzi nam na co dzień mierzyć się z problemami jeszcze kilka lat temu niewyobrażalnymi. Wierzę, że mimo wszystko stworzymy jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju każdego ucznia i wychowanka.
W wystąpieniu starosta nawiązała również do wielomilionowych inwestycji prowadzonych w placówkach oświatowych – rewitalizacji „Kromera”, modernizacji „Górki” i wdrażanym do realizacji kapitalnym remoncie sali gimnastycznej wraz z częścią gastronomiczną „Budowlanki”.
Starosta przekazała słowa podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół i placówek za motywowanie uczniów do pokonywania trudu codziennego dnia szkolnego, za wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy i wychowanie, za empatię i wyrozumiałość w przypadku niedociągnięć i błędów.
Swoje wystąpienie starosta zakończyła słowami: Życzę z całego serca aktywnych i chętnych do pracy uczniów, sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Niech szara codzienność nie oddala waszych marzeń.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do wręczenia nagród starosty dyrektorom i nauczycielom. Otrzymali je: Renata Stępień dyrektor ZST Gorlice, Wojciech Szafraniec dyrektor ZSZ Bobowa, Jan Drożdż dyrektor I LO Gorlice, Adam Tarsa dyrektor CKZ Gorlice, Adam Niziołek dyrektor ZSZ Biecz oraz Joanna Łopata, Jerzy Tomasik, Ewa Orchel, Monika Przybyło, Halina Rączkowska, Ewa Przesławska, Renata Rybczyk, Agata Mliczek-Bielat, Maria Piotrowska, Magdalena Zakrzewska, Małgorzata Janowska, Monika Szyca, Katarzyna Kamińska, Maria Czech, Bernardeta Libront, Anna Szumińska, Zofia Przybyłowicz, Mariusz Dziki, Dominika Jodłowska-Kubala.
Wręczone zostały również nagrody dyrektora I LO im. M. Kromera w Gorlicach.

Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów liceum pod kierunkiem Wacława Zięby.