• 18 lipca 2024
  • Imieniny:  Erwina, Kamila, Szymona

Pomoc dla Ukrainy

Mimo że rok szkolny się skończył, nauczycielki z I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach poszerzają swoje kwalifikacje.

Barbara Cygańczuk i Joanna Łopata zakończyły kurs 4 Cs- Creativity, Communication, Collaboration and Critical thinking in Schools (Kreatywność, komunikacja, krytyczne myślenie i współpraca w szkołach). Poznały wiele metod i ćwiczeń, które promują współpracę w obrębie społeczności szkolnej, wykorzystanie kreatywności na zajęciach. Od nowego roku szkolnego wykorzystają je w praktyce.

Aktualnie na kursach przebywają Joanna Nalepka-Sanek w Splicie w Chorwacji (Intensive English Course for Teachers and School Staff) oraz Katarzyna Pyznar i Anna Knapik w St Julian na Malcie (Fluency and English Language Development for Educational Institutions). Na kursach podnoszą kwalifikacje z języka angielskiego.

Oprócz zdobywania wiedzy, kursy metodyczne i językowe stanowią dla nauczycieli możliwość rozwijania kompetencji miękkich, poprawy pracy szkoły, poszerzenia wiedzy o krajach europejskich, ich kulturze i historii. 

Kursy są częścią realizowanego w szkole projektu POWER „Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom” podnoszącego kwalifikacje nauczycieli. Projekt opracowały Alicja Honek i Marzena Wójtowicz.

Źródło i zdjęcia: kromer-gorlice.pl

 

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E