• 28 marca 2024
  • Imieniny:  Anieli, Sykstusa, Jana

Powiat Gorlicki skutecznie aplikował o środki z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2020-2024 –„Aktywna tablica”.

16 placówek, dla których Powiat Gorlicki jest organem prowadzącym otrzymało środki na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Aktywna tablica 2020”.
Pomoce dydaktyczne w postaci 61 laptopów, 15 interaktywnych monitorów dotykowych (minimum 55”), 2 projektorów oraz urządzeń umożliwiających przekaz audio otrzymają:

• I LO im. M. Kromera w Gorlicach
  • Technikum Nr 4 w ZST im. W. Pola w Gorlicach
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 w ZST im. W. Pola w Gorlicach
  • Technikum Nr 3 w ZSE im. J. Pawła II w Gorlicach
  • Technikum Nr 2 w ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach
  • LO im. S. Wyspiańskiego w Bieczu
  • Technikum w ZSZ im. św.Jadwigi Królowej w Bieczu
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w ZSZ im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu
  • Technikum Nr 2 w ZSZ im. S.Wyspiańskiego w Bobowej
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w ZSZ im. S.Wyspiańskiego w Bobowej
  • Technikum w ZSO w Bobowej
  • LO im. H.Sienkiewicza w ZSO w Bobowej
  • Szkoła Podstawowa Specjalna w SOSW im.J.Korczaka w Szymbarku
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w SOSW im.J.Korczaka w Szymbarku
  • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w SOSW im.M.Grzegorzewskiej w Kobylance

- Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę - mówi Starosta Gorlicki Maria Gubała. - Wartość programu to 279.900 zł, Powiat Gorlicki zabezpieczył na ten cel 55.980 zł, a otrzymana dotacja od Wojewody to kwota 223.920 zł. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z tak udanej aplikacji o środki, gdyż każda ze szkół otrzyma 14 tys. zł, a zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie w trakcie prowadzonych zajęć i na pewno przyczyni się do zwiększenia wykorzystania nowych technologii w procesie nauczania – dodaje na zakończenie.