Facebook
21 maja 2018 06:50
Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Śladami bohaterów Trylogii
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach serdecznie zaprasza na spotkania tematyczne pt. „Śladami bohaterów Trylogii”, które poprowadzą Magda i Mirek Osip-Pokrywka. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lutego o godz. 18:00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach. 

 
 
„Śladami bohaterów Trylogii” ­to autorska próba odnalezienia tego, co dziś pozostało z miejsc opisywanych przez Henryka Sienkiewicza — wybitnego powieściopisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla, który umiejscowił barwną akcję bohaterów Trylogii w większości na Kresach. Autorzy spotkania poprowadzą nas m.in. na Dzikie Pola, gdzie wbito na pal Azję, ku twierdzy w Kamieńcu Podolskim, gdzie życia dokonał Mały Rycerz, ku zbaraskim moczarom, przez które przedzierał się pod osłoną nocy Jan Skrzetuski, czy na litewskie zamki, gdzie swe zdradzieckie plany knuli wobec Polski książęta Radziwiłłowie.

Magda i Mirek Osip-Pokrywka — zespół dziennikarsko-fotograficzny (również małżeński) z 10-letnim stażem w przygotowaniu publikacji prasowych oraz książek odkrywających interesujące miejsca dla turysty. Kilka lat temu osiedli na jednej z podkarpackich wsi. Ponieważ blisko stąd na Kresy, to właśnie ziemie wschodnie dawnej Rzeczypospolitej stały się celem ich eksploracji. Ostatnie publikacje o tej tematyce to seria Polskie Ślady Na… przygotowywana z Wydawnictwem BOSZ.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl