Facebook
13 grudnia 2018 16:52
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dwa wernisaże w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza 14 grudnia 2018 r. na godz. 18.00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na Wernisaż wystawy malarskiej Mariusza Woszyńskiego. Artysta jest warszawiakiem, który swoje pierwsze studia zakończył dyplomem z wyróżnieniem w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Jego zakres zainteresowań to malarstwo, rysunek, grafika a także książki artystyczne. W tym samym dniu odbędzie się także Wernisaż wystawy malarskiej Rajmunda Ziemskiego. Był on jednym z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich, który był wielokrotnie nagradzany i doceniany w kraju oraz zagranicą. Jego prace odpowiadały sztuce figuratywnej oraz współczesnym pejzażom, łącząc różne
struktury.
 
Sesja w Muzeum
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Muzeum Ziemi Bieckiej, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaprasza 15 grudnia 2018 r. na godz. 10.00 do Muzeum Dom z Basztą w Bieczu na sesję popularnonaukową pt. „Starodruki w zbiorach Muzeum Ziemi Bieckiej – od konserwacji do ekspozycji”. W programie prelekcje zaproszonych gości: Ewa Pietrzak „Starodruki ze zbiorów Muzeum Ziemi Bieckiej – wybrane problemy konserwatorskie”, Jacek Partyka „Starodruki w zbiorach Muzeum Ziemi Bieckiej – różnorodność uporządkowana. Wstęp do katalogu bieckich starodruków” oraz Marta Bartuś „Książka w bibliotece mieszczan bieckich. Starodruki na wystawie stałej Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu”.
 
Kiermasz w Ropie i Łosiu
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Parafia Rzymskokatolicka w Ropie, Szkoła Podstawowa w Ropie, Gminne Przedszkole w Ropie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zapraszają 16 grudnia 2018 r. od godz. 7.45 do sali teatralnej w Ropie i na plebanię w Łosiu na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszów będzie można nabyć oryginalne dekoracje świąteczne nawiązujące do tradycyjnych ozdób.
 
Jarmark w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Urząd Miasta i Gminy Biecz, Bieckie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu zapraszają 16 grudnia 2018 r. od godz. 11-tej na Rynek oraz do Bieckiego Centrum Kultury i Grodu Starościańskiego na IV Biecki Jarmark Bożonarodzeniowy to wiele atrakcji świątecznych w rożnych miejscach Biecza. W programie m.in.: kolędowanie bieckich szkół, wspólna Wigilia wraz z kolędowaniem z zespołem Canto, wystawa antyków, degustacje piernika bieckiego, kiermasz bożonarodzeniowy, warsztaty piernikowe i ozdób świątecznych. Ponadto zorganizowane zostaną konkursy: „Bieczanie lepią pierogi… Ulep pieroga z wybranym Vipem”, pieczeniu pierników oraz na „Potrawę wigilijną”, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.
 
Kiermasz w Sękowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej, Urząd Gminy Sękowa pod patronatem Grupy Magurskiej zapraszają 16 grudnia 2018 r. od godz. 16-tej na Plac Długosza w Sękowej na II Sękowski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To okazja do nabycia dekoracji świątecznych oraz spędzenia miło czasu. W programie: żywa szopka, koncert kolęd i pastorałek grupy śpiewaczej z Sękowej, opowieści wigilijne o świątecznych zwyczajach, wspólna wigilia oraz kiermasz świeczników.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 1500
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl