Facebook
16 czerwca 2019 03:04
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
103. Rocznica Bitwy Gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W niedzielę 29 kwietnia 2018 r. godz. 15.00, zapraszamy do Sękowej – Pańskie Pola (naprzeciw kompleksu sportowo rekreacyjnego w Sękowej) na rekonstrukcje bitwy pod Gorlicami.  Będzie to drugie wydarzenie w ramach wspólnego projektu transgranicznego „Historia znana i nieznana – pamiątki I wojny światowej polsko- słowackiego pogranicza.

Już po raz 8. w Sękowej nieopodal Gorlic odbędzie się rekonstrukcja Bitwy Gorlickiej
z 2 maja 1915 r.,  zorganizowana  – tradycyjnie już – przez: Grupę Rekonstrukcji Historycznej “Gorlice 1915”, Urząd Gminy Sękowa i Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Wydarzenie przygotowywane jest w ramach projektu transgranicznego „Historia znana i nieznana – pamiątki I wojny światowej polsko- słowackiego pogranicza”.
W sobotę 28 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na mszę w intencji poległych na cmentarzu nr 80 w Sękowej. Wyjście z kompleksu sportowego z pochodniami godzina 18: 40Zmiany w samym przebiegu  inscenizacji- w odniesieniu do tego, do czego widzowie przywykli – spore: przede wszystkim zmienia się w tym roku miejsce wydarzenia, bowiem będzie się ono rozgrywało po przeciwnej stronie drogi niż do tej pory, więc naprzeciwko “Orlika” w Sękowej. A co poza tym? – do rekonstruktorów widzowie już przywykli, do kawalerii – również, samoloty z okresu I Wojny Światowej – też są im znane, wyśmienite żołnierskie jadło – w równym stopniu. To będzie na pewno, ale przygotowane w odmienny sposób, efektowny, barwny, zaskakujący. Za to zupełną nowością na pewno będzie “zmotoryzowanie” inscenizacji przez zaangażowanie w jej przebieg pojazdów z epoki (osobowych i ciężarowych). Samo również zakończenie rekonstrukcji będzie odmienne – mocno symboliczne, aktorskie, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 http://www.sekowa.pl/

 

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl