19 sierpnia 2019 20:43
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
II nabór wniosków o stypendia
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza II nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej na rok akademicki 2018/2019 dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. Pomoc materialna będzie przyznana na okres 9 miesięcy tj. od października 2018 roku do czerwca 2019 roku. Wnioski  należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Gorlicach lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego) w terminie do 9 listopada 2018 roku.

Pomoc materialna może być przyznana kandydatowi, który spełnia łącznie następujące
warunki:

1)  jest studentem kształcącym się na kierunku lekarskim, w szczególności ostatniego i  przedostatniego roku,
2)  nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie pomocy materialnej,
3)  nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów,
4)  zawrze umowę, w której w szczególności zobowiąże się do odbycia stażu i podjęcia pracy w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.

Z wnioskiem o przyznanie pomocy materialnej występuje zainteresowany student.

Wniosek na druku określonym w ogłoszeniu o naborze - należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Gorlicach lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego) w terminie do 9 listopada 2018 roku.

Do wniosku należy dołączyć:

1)  zaświadczenie z uczelni o statusie studenta,
2)  zaświadczenie z uczelni o średniej ocen z egzaminów za dwa ostatnie lata studiów przed
 złożeniem wniosku,
3)  oświadczenie studenta, że nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów i nie
 powtarza roku.

Wnioski o przyznanie pomocy materialnej rozpatrywane będą przez Komisję powołaną przez Zarząd Powiatu.

Przy wyborze przez Komisję do rekomendacji Zarządowi pierwszeństwo będą mieć wnioski:
1) studentów ostatniego i przedostatniego roku studiów,
2) o wyższej średniej ocen z egzaminów za ostatni rok akademicki przed złożeniem
wniosku, a w przypadku wniosków o tej samej średniej ocen - brana będzie pod uwagę średnia za rok go poprzedzający,
3) w przypadku takiej samej średniej ocen za dwa lata studiów - studentów mających
stałe miejsce zamieszkania na terenie powiatu gorlickiego.

O przyznaniu pomocy materialnej zdecyduje Zarząd Powiatu, po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji. Informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w terminie 2 dni od podjęcia decyzji przez Zarząd Powiatu oraz przekazana kandydatom w formie pisemnej.

Udzielenie pomocy materialnej poprzedzi podpisanie ze studentem umowy, określającej
w szczególności warunki: przyznania pomocy materialnej, zasady jej wypłaty, okoliczności
powodujące wstrzymanie i wznowienie jej wypłaty, okoliczności powodujące rozwiązanie
umowy i obowiązek zwrotu kwoty odpowiadającej całości pomocy materialnej pobranej
przez  Studenta.

Student będzie zobowiązany załączyć do umowy zabezpieczenie w postaci weksla in blanco
wraz z deklaracją wekslową oraz poręczeniem osoby dającej gwarancję spłaty zobowiązania, z którą zostanie zawarta stosowna umowa poręczenia.

Druki do pobrania

Wniosek dla studentów

Ogłoszenie Zarządu Powiatu Gorlickiego o II naborze wniosków

Uchwała Rady Powiatu Gorlickiego o stypendiach (wraz ze zmianami )