Rywalizowali ze sobą po raz 14.
Redaktor: Yvetta Walecka    11.09.2019.
W dniach 5-8 września w Gorlicach odbyły się XIV Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.


W mistrzostwach wystartowało 120 zawodniczek i zawodników z 17 samorządowych jednostek, w tym 3 drużyny zagraniczne z Bardejova (Słowacja), Nyiregyhaza (Wegry) i Kałusza (Ukraina). W pierwszym dniu rozpoczęto zmagania w konkurencji dart w kategorii kobiet i mężczyzn. Wśród pań najlepsza okazała się Halina Drąg (UG Uście Gorlickie), drugie miejsce zajęła Agnieszka Kozak (Miasto Gorlice), trzecie miejsce Karolina Maniak (UG Gorlice). W kategorii mężczyzn wygrał Jacek Gronowski (UM Kraków), drugie zajął Jerzy Knot (Miasto Gorlice).

Wieczorem odbyła się uroczystość otwarcia z udziałem Starosty Gorlickiego Marii Gubały, Łukasza Bałajewicza – Zastępcy Burmistrza Miasta Gorlice, Ryszarda Ludwina – Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gorlice oraz Aleksandra Augustyna – Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM w Gorlicach. Uroczystość otwarcia uświetnił występ pary tanecznej z Gorlickiego Centrum Kultury. Program solowy zaprezentowany przez Claudię Jaśkowską został entuzjastycznie przyjęty przez uczestników  mistrzostw.

1.
1a.jpg
2.
1b.jpg
3.
1c.jpg
4.
tn__e0a4716.jpg
5.
tn__e0a4745.jpg
6.
tn__e0a4767.jpg
7.
tn__e0a4922.jpg
8.
tn__e0a4926.jpg
9.
tn__e0a4929.jpg
10.
tn__e0a4964.jpg
11.
tn__e0a8430.jpg
12.
tn__e0a8432.jpg
 

Drugi dzień mistrzostw to zmagania w tenisie stołowym, plażowej piłce siatkowej i strzelaniu z kbks.

Wyniki zawodów tenisa stołowego:

Kategoria kobiet do 40 lat
1. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
2. Magdalena Ludwin – Miasto Gorlice
3. Sabina Machowska – Miasto Gorlice

Kategoria kobiet powyżej 40 lat
1. Danuta Chylicka – Gmina Czernikowo
2. Mirosława Kopystiańska – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
3. Ewa Wojciechowska – Miasto Gorlice

Mężczyźni do 45 lat
1. Nazar Luckij – Miasto Kałusz (Ukraina)
2. Patryk Milewski - Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
3. Daniel Korzeń – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Mężczyźni powyżej 45 lat
1. Marek Kuruc – Miasto Bardejov
2. Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Jerzy Kiedrowicz – Urząd Gminy Suchy Las

Mixty
1. Anna Halczuk/Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Ewa Wojciechowska/Rafał Łażeński – Miasto Gorlice
3. Marta Ziaja/Jerzy Knot – Miasto Gorlice

W turnieju plażowej piłki siatkowej zwyciężyła drużyna Urzędu Miasta i Gminy Nekla (D. Chylicka, A. Andrzejewski, J. Przybylski), przed Miastem Gorlice (M. Ziaja, T. Sekuła , P. Wielgus) i Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka (P. Grzebielichowska, M. Krop, P. Rudnik).

W strzelaniu z kbks na 50m wśród kobiet zwyciężyła Marta Puchajda – Miasto Gorlice, drugie miejsce - Joanna Prorok-Budacz - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a trzecie miejsce zajęła Halina Drąg – Urząd Gminy Uście Gorlickie.

W kategorii mężczyzn złoty medal wywalczył Sebastian Puchajda – Miasto Gorlice,  srebro przypadło Sławomirowi Habel – Miasto Gorlice, a brąz zdobył Pavol Petric – Miasto Bardejov.

Kolejny dzień mistrzostw to turniej badmintona, w którym najlepszymi okazali się:

Kategoria kobiet do 40 lat
1. Anna Lesiak – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Gabriela Filipek – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka

Kategoria kobiet powyżej 40 lat
1. Marta Orlewska – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Anna Halczuk – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Marta Ziaja – Miasto Gorlice

Mężczyźni do 45 lat
1. Robert Aleksandrowicz - Urząd Miasta Sulęcin
2. Adam Andrzejewski – Urząd Miasta I Gminy Nekla
3. Jan Przybylski - Urząd Miasta I Gminy Nekla

Mężczyźni powyżej 45 lat
1. Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Adam Bunio – Gmina Nowa Dęba
3. Krzysztof Szadkowski – Miasto Gorlice

Mixty
1. Marta Orlewska/Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Danuta Chylicka/Adam Andrzejewski – Urząd Miasta i Gminy Nekla
3. Anna Halczuk/Krzysztof Wachowicz – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Ostatni dzień zmagań przypadł na zawody pływackie i zakończenie mistrzostw.

W pływaniu zwyciężali:
Kategoria kobiet do 40 lat
1. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
2. Anna Lesiak – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Sabina Machowska – Miasto Gorlice

Kategoria kobiet powyżej 40 lat
1. Marta Orlewska - Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Joanna Prorok-Budacz - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
3. Anna Halczuk – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Mężczyźni do 45 lat
1. Bohdan Biletyskyi – Miasto Kałusz
2. Jan Przybylski – Urząd Miasta i Gminy Nekla
3. Damian Torba – Urząd Gminy Suchy Las

Mężczyźni powyżej 45 lat
1. Krzysztof Szadkowski – Miasto Gorlice
2. Andrzej Karpowicz – Gmina Suchy Las
3. Mariusz Duszowicz – Miasto Gorlice

W punktacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika mistrzostw (bez podziału na kategorie wiekowe) do której zaliczane były punkty z 4 najlepszych konkurencji indywidualnych zwyciężyli:
Panie
1. Anna Lesiak – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Halina Drąg – Gmina Uście Gorlickie
3. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka

Panowie
1. Jerzy Knot – Miasto Gorlice
2. Patryk Milewski - Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
3. Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

W punktacji drużynowej zwyciężyły:
1. Miasto Gorlice
2. Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Miasto Bardejov (Słowacja)
4. Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Białołęka
5. Miasto Kałusz (Ukraina)

Puchar Burmistrza Miasta Gorlice dla najlepszej drużyny zagranicznej zdobyło Miasto Bardejov.

W konkurencjach indywidualnych i zespołowych za zajęcie 3 pierwszych miejsc zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, w punktacji drużynowej za zajęcie miejsc 1-5 puchary i dyplomy.

Ponadto najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.
W uroczystości zakończenia mistrzostw wzięli udział: Stanisław Kogut - Senator RP, Jagna Marczułajtis - Poseł na Sejm (czternastokrotna złota medalistka mistrzostw Polski w snowboardzie; podwójna mistrzyni świata juniorek, mistrzyni i wicemistrzyni Europy), Starosta Gorlicki Maria Gubała, Łukasz Bałajewicz – Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice, Ryszard Ludwin – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorlice oraz Jan Przybylski – Wójt Gminy Gorlice, a zakończenie muzyką umilała kapela Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” z Gorlickiego Centrum Kultury.

Więcej informacji TUTAJ

Zdjęcia UM Gorlice/Marcin Gugulski

1.
1.jpg
2.
tn__e0a8448.jpg
3.
tn__e0a8503.jpg
4.
tn__e0a8513.jpg
5.
tn__e0a8534.jpg
6.
tn__e0a8569.jpg
7.
tn__e0a8601.jpg
8.
tn__e0a8630.jpg
9.
tn__e0a8636.jpg