Facebook
22 września 2019 08:24
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
ZST z dyplomem od Zrzeszenia Przewoźników
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach otrzymał dyplom uznania od Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce za upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie kształcenia, rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy i umiejętności dotyczącej przygotowania młodzieży w pracy zawodowej w zawodzie kierowca-mechanik.

 

 

ZST w Gorlicach jest jedną z pierwszych placówek i jedyną z terenu powiatu,  która prowadzi kształcenie młodzieży w zawodzie kierowca-mechanik. Obecnie w trzech już rocznikach Branżowej Szkoły I Stopnia uczy się 73 uczniów, a z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie młodych ludzi tym zawodem wzrasta – podkreśla dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień. Zdecydowana większość tych uczniów, to osoby które świadomie dokonały wyboru zawodu i typu szkoły. Zatem uczniowie kształcący się w zawodzie kierowca-mechanik to niekoniecznie Ci, którzy osiągnęli niższe wyniki, ale to Ci którzy wiedzą co chcą robić i chcą ten zawód wykonywać z pasją.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawcy i narastającym potrzebom rynku pracy szkoła podejmuje wiele działań w celu zwiększenia efektywności kształcenia- mówi Renata Stępień. Szkoła współpracuje z wieloma przedsiębiorcami z branży, a zajęcia laboratoryjne w dobrze wyposażonym CKPiU sprzyjają dobremu przygotowaniu praktycznemu do zawodu. Obok kadry pedagogicznej zajęcia prowadzą także inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego, którzy przybliżają m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem na drogach. Swoje umiejętności uczniowie mogą doskonalić również w czasie różnorodnych zajęć dodatkowych z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Szkoła realizuje również interesujące projekty edukacyjne oraz umożliwia uzyskanie dodatkowych uprawnień oraz zwiększa szanse naszych uczniów na znalezienie atrakcyjnej pracy. Placówka aktywnie współpracuje ze Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Dla młodzieży udostępniane jest nie tylko czasopismo z branży transportu drogowego „Przewoźnik” ale uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach organizowanych przez Zrzeszenie. 

Dyrektor Renata Stępień  uczestniczyła także w ogólnopolskim spotkaniu ZMPD, w ramach którego podpisano Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej oraz organizacjami tworzącymi Forum Transportu Drogowego w sprawie współpracy na rzecz szkolnictwa branżowego i technicznego w zawodach związanych z transportem drogowym. W trakcie  panelu dyskusyjnego uczestnicy spotkania podzielili się również swoimi doświadczeniami z uruchomienia w szkole branżowej zawodu kierowca-mechanik. 

Miło nam poinformować, że ZST otrzymał dyplom uznania od Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, za upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie kształcenia, rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy i umiejętności dotyczącej przygotowania młodzieży w pracy zawodowej w zawodzie kierowca-mechanik.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w zakresie podnoszenia jakości, a także efektywności szkolnictwa branżowego i technicznego oraz dostosowywania go do potrzeb rynku pracy.

Informację i zdjęcia udostepniła dyrektor ZST Renata Stępień

1.
dyplom.jpg
2.
img_1914.jpg
3.
kierowca mechanik1.jpg
4.
kzdyplom.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl