12 grudnia 2018 17:50
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
ZST wiarygodny i otwarty
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół  Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach to kolejna placówka oświatowa na mapie powiatu gorlickiego, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie jakim jest Certyfikat Wiarygodności.  To już trzeci taki certyfikat dla tej szkoły,  świadczący o wysokiej jakości nauczania oraz o zapewnieniu uczniom odpowiednich standardów w zakresie wychowania i bezpieczeństwa.

Szkoła utrzymuje wysokie standardy w zakresie wyników egzaminu maturalnego oraz wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej ukazujących przyrost wiedzy każdego ucznia w trakcie 4 – letniej nauki w technikum, a także wzmacnia swoją pozycję wśród innych szkół, jako wiarygodny partner w edukacji .

„To dla nas wielka satysfakcja –mówi dyrektor Renata Stępień - że sprostaliśmy tak licznym wymogom, jakie stawiane są placówkom ubiegającym się o certyfikat i po raz kolejny zdobywamy tytuł Wiarygodnej Szkoły. Otrzymywanie tego tytułu w kolejnych edycjach programu tj.: 2014, 2015 i 2016 przez naszą szkołę, to nie tylko potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania i bezpieczeństwa w szkole, ale także uznanie dla pracy nauczycieli i trudu włożonego w wychowanie uczniów, a także  zarządzanie placówką. Cieszymy się, że dostrzeżono nasze wielorakie starania i w procesie certyfikacji uzyskaliśmy bardzo wysoką ocenę punktową.”

dzien_otwarty.jpg
wiarygodna.jpg
wiarygodna1.jpg
wiarygodna2.jpg

Jak się okazuje ZST to nie tylko Wiarygodna Szkoła ale i Otwarta,  bowiem 21 marca  br. tradycyjnie już, jak co roku organizuje Dzień Otwarty Szkoły. Zatem będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną szkoły, zwiedzania budynku, porozmawiania z nauczycielami i uczniami oraz wzięcia udział w ciekawych lekcjach, konkursach i prezentacjach. Na ten dzień zaplanowano wiele ciekawych atrakcji m.in. strzelnicę multimedialną, produkcję kosmetyków, wspinaczkę na sztucznej ściance czy jazdę samochodem z  instruktorem. Przede wszystkim w tym dniu w godzinach od 8.00 do 17.00 uczniowie, a także  rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i specyfiką nauczanych zawodów, a dyżur szkolnego doradcy zawodowego umożliwi gimnazjalistom uzyskanie profesjonalnej porady i informacji zawodowej.
Z pewnością dzień ten posłuży młodzieży w przygotowaniu się do trafnych decyzji odnośnie planowania własnej kariery zawodowej dlatego warto skorzystać z tej formy promocji szkoły.

W szczegółowym programie Dnia Otwartego zaplanowano:
- prezentację oferty edukacyjnej oraz stoisk zawodowych
- punkt konsultacyjny szkolnego doradcy zawodowego
- jazdę samochodem pod opieką instruktora w godz. 10.00- 14.00
- małe metamorfozy w szkolnej pracowni fryzjerskiej
- prezentację kół i organizacji działających w szkole oraz zwiedzanie szkoły (oglądanie klasopracowni oraz bazy dydaktycznej, rozmowy z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami)
- wydarzenia stałe w godzinach 8.00-17.00, na które składają się liczne konkursy, prezentacje i spotkania (m.in. konkurs matematyczny- „matematyka da się lubić”, konkurs językowy „Angielski Wyścig”, pokazy pierwszej pomocy, strefa gier planszowych i komputerowych, produkcja kosmetyków)
- zmagania sportowe (m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa i bilard)
Atrakcją Dnia Otwartego Szkoły będzie strzelnica multimedialna „Snajper” dostępna w godzinach 10.00- 14.00
Na wszystkich gości czeka niespodzianka
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną, opiekunów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły.

Więcej szczegółów na temat Dnia Otwartego ZST na stronie internetowej szkoły www.zst.gorlice.pl.

Źródło informacji i zdjęć – dyrektor ZST Renata Stepień