Facebook
18 września 2019 07:44
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
ZST wiarygodny i otwarty
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół  Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach to kolejna placówka oświatowa na mapie powiatu gorlickiego, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie jakim jest Certyfikat Wiarygodności.  To już trzeci taki certyfikat dla tej szkoły,  świadczący o wysokiej jakości nauczania oraz o zapewnieniu uczniom odpowiednich standardów w zakresie wychowania i bezpieczeństwa.
Szkoła utrzymuje wysokie standardy w zakresie wyników egzaminu maturalnego oraz wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej ukazujących przyrost wiedzy każdego ucznia w trakcie 4 – letniej nauki w technikum, a także wzmacnia swoją pozycję wśród innych szkół, jako wiarygodny partner w edukacji .

„To dla nas wielka satysfakcja –mówi dyrektor Renata Stępień - że sprostaliśmy tak licznym wymogom, jakie stawiane są placówkom ubiegającym się o certyfikat i po raz kolejny zdobywamy tytuł Wiarygodnej Szkoły. Otrzymywanie tego tytułu w kolejnych edycjach programu tj.: 2014, 2015 i 2016 przez naszą szkołę, to nie tylko potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania i bezpieczeństwa w szkole, ale także uznanie dla pracy nauczycieli i trudu włożonego w wychowanie uczniów, a także  zarządzanie placówką. Cieszymy się, że dostrzeżono nasze wielorakie starania i w procesie certyfikacji uzyskaliśmy bardzo wysoką ocenę punktową.”

1.
dzien_otwarty.jpg
2.
wiarygodna.jpg
3.
wiarygodna1.jpg
4.
wiarygodna2.jpg


Jak się okazuje ZST to nie tylko Wiarygodna Szkoła ale i Otwarta,  bowiem 21 marca  br. tradycyjnie już, jak co roku organizuje Dzień Otwarty Szkoły. Zatem będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną szkoły, zwiedzania budynku, porozmawiania z nauczycielami i uczniami oraz wzięcia udział w ciekawych lekcjach, konkursach i prezentacjach. Na ten dzień zaplanowano wiele ciekawych atrakcji m.in. strzelnicę multimedialną, produkcję kosmetyków, wspinaczkę na sztucznej ściance czy jazdę samochodem z  instruktorem. Przede wszystkim w tym dniu w godzinach od 8.00 do 17.00 uczniowie, a także  rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i specyfiką nauczanych zawodów, a dyżur szkolnego doradcy zawodowego umożliwi gimnazjalistom uzyskanie profesjonalnej porady i informacji zawodowej.
Z pewnością dzień ten posłuży młodzieży w przygotowaniu się do trafnych decyzji odnośnie planowania własnej kariery zawodowej dlatego warto skorzystać z tej formy promocji szkoły.

W szczegółowym programie Dnia Otwartego zaplanowano:
- prezentację oferty edukacyjnej oraz stoisk zawodowych
- punkt konsultacyjny szkolnego doradcy zawodowego
- jazdę samochodem pod opieką instruktora w godz. 10.00- 14.00
- małe metamorfozy w szkolnej pracowni fryzjerskiej
- prezentację kół i organizacji działających w szkole oraz zwiedzanie szkoły (oglądanie klasopracowni oraz bazy dydaktycznej, rozmowy z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami)
- wydarzenia stałe w godzinach 8.00-17.00, na które składają się liczne konkursy, prezentacje i spotkania (m.in. konkurs matematyczny- „matematyka da się lubić”, konkurs językowy „Angielski Wyścig”, pokazy pierwszej pomocy, strefa gier planszowych i komputerowych, produkcja kosmetyków)
- zmagania sportowe (m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa i bilard)
Atrakcją Dnia Otwartego Szkoły będzie strzelnica multimedialna „Snajper” dostępna w godzinach 10.00- 14.00
Na wszystkich gości czeka niespodzianka
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną, opiekunów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły.

Więcej szczegółów na temat Dnia Otwartego ZST na stronie internetowej szkoły www.zst.gorlice.pl.

Źródło informacji i zdjęć – dyrektor ZST Renata Stepień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl