12 grudnia 2018 17:47
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
ZST na Uniwersjadzie
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.04.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach wzięli udział w II Podkarpackiej Uniwersjadzie Bezpieczeństwa KBW organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uniwersjada ma charakter turnieju, w którym uczniowie  mogli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami strategicznymi.

Śledząc każdego dnia wiadomości w mediach, nietrudno zauważyć, że w świecie ciągle dochodzi do wielu sytuacji, które  stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, grupy społecznej, a nawet mamy do czynienia z  zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego. Zatem zagadnienia związane z bezpieczeństwem są dziś bardzo ważne i aktualne, również dla młodzieży Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, która wzięła udział w II Podkarpackiej Uniwersjadzie Bezpieczeństwa KBW organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uniwersjada ma charakter turnieju, w którym uczniowie  mogli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami strategicznymi. Z wielkim entuzjazmem młodzież wzięła  udział w wielu konkurencjach z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury np.: w konkursie strzeleckim na strzelnicy multimedialnej, paintballowym turnieju drużynowym, biegu z bronią połączonym ze strzelaniem do celów oraz w konkurencji rozkładania broni na czas.  Po rozgrywkach sprawnościowych przyszedł czas na rozmowy ze studentami, podczas których padły pytania:
Czy możemy czuć się bezpiecznie jako naród?, Co to w ogóle znaczy „czuć się bezpiecznie”?, W jaki sposób poczucie bezpieczeństwa indywidualnego zależy od bezpieczeństwa narodowego i w końcu jakie czynniki owe bezpieczeństwo warunkują?
Dla młodzieży była to prawdziwa lekcja bezpieczeństwa, oraz  świetna zabawa i rywalizacja, która wpisuje się w szkolenie z zakresu obronności państwa.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest szkołą, z którą ZST aktywnie współpracuje, a ta współpraca owocuje wyjazdami młodzieży szkolnej na  zajęcia, warsztaty oraz wykłady.

a2.jpg
t1.jpg