Facebook
18 września 2019 07:37
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
ZST na Uniwersjadzie
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.04.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach wzięli udział w II Podkarpackiej Uniwersjadzie Bezpieczeństwa KBW organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uniwersjada ma charakter turnieju, w którym uczniowie  mogli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami strategicznymi.       

  Śledząc każdego dnia wiadomości w mediach, nietrudno zauważyć, że w świecie ciągle dochodzi do wielu sytuacji, które  stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, grupy społecznej, a nawet mamy do czynienia z  zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego. Zatem zagadnienia związane z bezpieczeństwem są dziś bardzo ważne i aktualne, również dla młodzieży Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, która wzięła udział w II Podkarpackiej Uniwersjadzie Bezpieczeństwa KBW organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uniwersjada ma charakter turnieju, w którym uczniowie  mogli wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami strategicznymi. Z wielkim entuzjazmem młodzież wzięła  udział w wielu konkurencjach z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury np.: w konkursie strzeleckim na strzelnicy multimedialnej, paintballowym turnieju drużynowym, biegu z bronią połączonym ze strzelaniem do celów oraz w konkurencji rozkładania broni na czas.  Po rozgrywkach sprawnościowych przyszedł czas na rozmowy ze studentami, podczas których padły pytania:
Czy możemy czuć się bezpiecznie jako naród?, Co to w ogóle znaczy „czuć się bezpiecznie”?, W jaki sposób poczucie bezpieczeństwa indywidualnego zależy od bezpieczeństwa narodowego i w końcu jakie czynniki owe bezpieczeństwo warunkują?
Dla młodzieży była to prawdziwa lekcja bezpieczeństwa, oraz  świetna zabawa i rywalizacja, która wpisuje się w szkolenie z zakresu obronności państwa. 
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest szkołą, z którą ZST aktywnie współpracuje, a ta współpraca owocuje wyjazdami młodzieży szkolnej na  zajęcia, warsztaty oraz wykłady.

1.
a2.jpg
2.
t1.jpg
3.
t2.jpg
4.
t3.jpg
5.
t4.jpg
6.
t5.jpg
7.
t6.jpg
8.
t7.jpg
9.
t8.jpg
10.
t9.jpg
 

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Rentata Stępień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl