13 grudnia 2018 16:47
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
ZST na Małopolskiej Nocy Naukowców
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach wzięła udział w Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. To już X edycja tej popularnonaukowej imprezy, która organizowana jest w największych miastach Małopolski.

Ideą Małopolskiej Nocy Naukowców jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców województwa małopolskiego, a przede wszystkim przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Tego popołudnia rzesze młodych ludzi – przyszłych naukowców – mogło brać udział w wielu wykładach, warsztatach, pokazach, laboratoriach oraz konkursach dotyczących różnych dziedzin nauk humanistycznych oraz technicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także testy wiedzy naukowej, czyli konkursy np.: geograficzne, techniczne, informatyczne czy matematyczne. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ZST Konrad Nabożny i Gabriel Madej, którzy w konkursie informatycznym dla szkół ponadgimnazjalnych zajęli kolejno 1 oraz 2 miejsce. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu programu w języku C++ lub Pascal do określonego problemu algorytmicznego. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, m.in. tablety i dyski zewnętrzne oraz wiele innych gadżetów i słodkości. Interaktywność wydarzeń sprawiła, że w tym dniu każdy mógł poczuć się naukowcem, a uczniowie ZST już organizują swój wyjazd na kolejną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców.

a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
a6.jpg
a7.jpg
a8.jpg
b1.jpg
b2.jpg
b3.png

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stępień.