Facebook
22 września 2019 08:31
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
ZST Kuźnią Młodych Techników
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Tradycyjnie już co roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbywają się spotkania młodych techników z przedstawicielami Oddziału SIMP w Gorlicach, których  inicjatorem jest Szkolne koło SIMP. Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczystość wręczenia najlepszym absolwentom szkoły wyróżnień, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku 2017”.

 


Warto zauważyć, że to nie pierwsze sukcesy uczniów ZST, bowiem to już siódma z rzędu wygrana w tym ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku”.
Konkurs jest bardzo prestiżowy, gdyż uczeń oceniany jest za całokształt pracy na przestrzeni wszystkich lat edukacji. Za główne kryteria przyjmuje się oceny z końcowych świadectw szkolnych, wyniki z egzaminów zewnętrznych takich jak egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i świadectwo maturalne. Uwzględnia się także innowacyjność i aktywność uczniów w olimpiadach, konkursach, turniejach itp.).
Nasi uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, egzaminach zewnętrznych maturalnych i zawodowych. Brali także udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej oraz w Powiatowym Konkursie Motoryzacyjnym - mówi dyrektor ZST Renata Stępień.

Tegoroczni wyróżnieni absolwenci ZST to:
- Adam Bajorek – technik pojazdów samochodowych
- Szymon Belczyk - technik pojazdów samochodowych
- Adrian Bochenek - technik pojazdów samochodowych
- Damian Myszkowski - technik pojazdów samochodowych
- Przemysław Przybyło - technik pojazdów samochodowych
- Mateusz Pęczek – technik informatyk


Wręczenie wyróżnień w obecności zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Oddziału SIMP w Gorlicach mgr inż. Roman Jamro, oraz V-ce Prezes Zarządu Oddziału SIMP inż. Wiesław Bal, który w dalszej części spotkania zaprezentował działalność Zakładu Narzędzi i Urządzeń Wiertniczych „GLINIK” znajdujący się w Gorlicach.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w ciekawym wykładzie pt.” Bezpieczeństwa na drodze”, który wygłosił dr inż. Tomasza Kądziołka z PWSZ w Nowym Sączu, uczelni patronackiej ZST.

Serdecznie gratulujemy absolwentom ZST i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu tytuł Technik Absolwent Roku 2018 przypadnie znów licznej grupie młodzieży ZST.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień

1.
dsc_0206.jpg
2.
dsc_0209.jpg
3.
dsc_0223.jpg
4.
dsc_0225.jpg
5.
dsc_0227.jpg
6.
dsc_0230.jpg
7.
dsc_0231.jpg
8.
dsc_0235.jpg
9.
dsc_0244.jpg
10.
dsc_0247.jpg
11.
dsc_0253.jpg
12.
zawod5.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl