12 grudnia 2018 18:36
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
ZST Kuźnią Młodych Techników
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Tradycyjnie już co roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbywają się spotkania młodych techników z przedstawicielami Oddziału SIMP w Gorlicach, których  inicjatorem jest Szkolne koło SIMP. Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczystość wręczenia najlepszym absolwentom szkoły wyróżnień, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku 2017”.

Warto zauważyć, że to nie pierwsze sukcesy uczniów ZST, bowiem to już siódma z rzędu wygrana w tym ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku”.
Konkurs jest bardzo prestiżowy, gdyż uczeń oceniany jest za całokształt pracy na przestrzeni wszystkich lat edukacji. Za główne kryteria przyjmuje się oceny z końcowych świadectw szkolnych, wyniki z egzaminów zewnętrznych takich jak egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i świadectwo maturalne. Uwzględnia się także innowacyjność i aktywność uczniów w olimpiadach, konkursach, turniejach itp.).
Nasi uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, egzaminach zewnętrznych maturalnych i zawodowych. Brali także udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej oraz w Powiatowym Konkursie Motoryzacyjnym - mówi dyrektor ZST Renata Stępień.

Tegoroczni wyróżnieni absolwenci ZST to:
- Adam Bajorek – technik pojazdów samochodowych
- Szymon Belczyk - technik pojazdów samochodowych
- Adrian Bochenek - technik pojazdów samochodowych
- Damian Myszkowski - technik pojazdów samochodowych
- Przemysław Przybyło - technik pojazdów samochodowych
- Mateusz Pęczek – technik informatyk

Wręczenie wyróżnień w obecności zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Oddziału SIMP w Gorlicach mgr inż. Roman Jamro, oraz V-ce Prezes Zarządu Oddziału SIMP inż. Wiesław Bal, który w dalszej części spotkania zaprezentował działalność Zakładu Narzędzi i Urządzeń Wiertniczych „GLINIK” znajdujący się w Gorlicach.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w ciekawym wykładzie pt.” Bezpieczeństwa na drodze”, który wygłosił dr inż. Tomasza Kądziołka z PWSZ w Nowym Sączu, uczelni patronackiej ZST.

Serdecznie gratulujemy absolwentom ZST i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji konkursu tytuł Technik Absolwent Roku 2018 przypadnie znów licznej grupie młodzieży ZST.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień

dsc_0206.jpg