Facebook
18 lutego 2019 13:36
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Znamy wyniki matur
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Wyniki matur już nie są niewiadomą. Od wczesnych godzin rannych, we wtorek 3 lipca maturzyści mogli sprawdzać swoje indywidualne osiągnięcia. Jak kształtuje się sytuacja w powiecie gorlickim?
Do egzaminu maturalnego przystąpiło w maju tego roku w całym kraju 247,8 tys. tegorocznych absolwentów (158,8 tys. absolwentów liceów, 89 tys. absolwentów techników). Świadectwo dojrzałości ogółem w całej Polsce uzyskało 79,7% tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, 14,8% abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, może skorzystać z prawa do poprawki w sierpniu.
W powiecie gorlickim do egzaminu maturalnego przystąpiło w sumie 752 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych co daje 85 % zdawalności. Młodzież powiatu gorlickiego uczęszczająca do liceów uzyskała wysokie średnie wyniki zdawalności zarówno       w przedmiotach obowiązkowych jak i przedmiotach dodatkowych na poziomie rozszerzonym.  
Nieco gorzej wypadli maturzyści z techników, jednak porównując ich wyniki z innymi powiatami, uplasowali się w środku tabeli spośród powiatów małopolskich.
Wyniki uzyskane na maturze są podstawą przy rekrutacji na studia. Na świadectwach maturalnych obok wyników procentowych z poszczególnych przedmiotów podano także wynik w skali centylowej, pokazujący odsetek zdających, którzy uzyskali wynik taki sam lub niższy. Na świadectwach umieszczono także napis "PRK" i cyfrę rzymską IV - co wynika z wprowadzenia Polskiej Ramy Kwalifikacji. Cyfra informuje, na jakim poziomie ma kwalifikacje właściciel świadectwa.

Informacja Yvetta Walecka
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl