Facebook
21 kwietnia 2018 06:08
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Ze Szlachetną Paczką zawsze raźniej
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz szósty pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz kilku powiatowych jednostek organizacyjnych włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wspólnie pomagali Pani Marii, która jest sparaliżowana od pasa w dół i samotnie wychowuje trójkę dzieci.
„Szlachetna Paczka” ze Starostwa złożona z 14 paczek różnej wielkości i zawartości o wartości ponad 2,2 tys zł przekazana została do Pawilonu Historii Miasta Gorlice, gdzie prowadzona jest zbiórka paczek od darczyńców z terenu Gorlic i powiatu gorlickiego. Nad całościa czuwa jak zawsze niezawodna i pełna zaangażowania Małgorzata Markowicz.
W niedzielę wszystkie paczki zgromadzone w Pawilonie będą rozwiezione do potrzebujących rodzin, w czym swój transportowy udział będzie miało także Starostwo.

Szlachetna Paczka ze Starostwa zostanie przekazana Pani Marii, która samotnie wychowuje troje dzieci. Pani Maria w 2007 roku, po nieudanej operacji, została sparaliżowana od pasa w dół. W tej dramatycznej sytuacji, w dodatku z chorą na epilepsję córką, została sama. Cały czas walczy o swoją rodzinę, duży nacisk kładzie na samorozwój oraz poszerzanie horyzontów swych dzieci. Sama podjęła pracę w lokalnej fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Jednak ostatnio zepsuł się jej samochód dostosowany do niepełnosprawności - jedyny środek lokomocji, jakim dysponowała rodzina, a miejsce zamieszkania utrudnia korzystanie z publicznych środków transportu. Pani Maria bezspornie wykazuje się bohaterstwem w codziennym życiu i trosce o edukację swoich dzieci.
Niech Szlachetna Paczka będzie dla tej rodziny wsparciem w codziennym życiu i choć w części zaspokoi ich podstawowe potrzeby.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie oraz organizatorom „Szlachetnej Paczki” za możliwość niesienia pomocy.

Pani Marii i jej Rodzinie życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2018 Roku oraz zawsze życzliwych ludzi wokół!

1.
img_5953.jpg
2.
img_5954.jpg
3.
img_5960.jpg
4.
img_5962.jpg
5.
img_5964.jpg
6.
img_5967.jpg
7.
img_5970.jpg
8.
img_5972.jpg
9.
img_5976.jpg


Zdjęcia – Krzysztof Sobolewski
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl