19 czerwca 2019 23:19
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Zdolne uczennice z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.10.2014. Drukuj Powiadom Znajomego

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Magdalena Ziemba z klasy II c uzyskała prestiżowe Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Magdalena uczy się w klasie o profilu matematyczno- geograficznym z językiem angielskim. W poprzednim roku szkolnym osiągnęła średnią 5,13 oraz świadectwo z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy stypendium Magdzie i jej rodzicom oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Osiągnięcia Magdaleny Ziemby:

- uczestniczka programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci;
- awansowała do II etapu LXV Olimpiady Matematycznej;
- finalistka VII Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki oraz geografii z elementami geologii;
- zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sowa Matematyczna;
- finalistka konkursu matematycznego Pangea;
- uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”;
- finalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, 10 miejsce w finale i awans do Mistrzostw Europy Juniorów;
- uzyskanie II klasy sportowej;
- I miejsce w III Podkarpackiej Amatorskiej Lidze Szachowej (drużynowo i indywidualnie);
- mistrzostwo powiatu gorlickiego w szachach;
- 7 miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży;
- 2 miejsce w IX Ekumenicznej Olimpiadzie Sportowej „Jedność w Sporcie”.

Wielki sukces odniosla także absolwentka Kromera Anita Tomasik. Jak poinformowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie Anita uzyskała 4 wynik matury w województwie małopolskim na 18 150 licealistów! W egzaminach maturalnych w maju 2014 absolwentka I LO w Gorlicach osiągnęła średnią 96 % ze wszystkich zdawanych przez siebie egzaminów! Tak wysoka średnia zaowocowała rozpoczęciem nauki na wymarzonych przez nią studiach na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji.

Źródło informacji i zdjęć: LO im. M. Kromera w Gorlicach - Joanna Łopata