24 stycznia 2019 06:05
Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Zbóje z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

"Zbóje Becza", czyli drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego z Biecza została laureatami II konkursu edukacyjnego "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?".

Drużyna "Zbóje Becza" w składzie: Agnieszka Przybylska, Piotr Koszyk i Łukasz Przyczynek została laureatami drugiego miejsca i szczęśliwymi posiadaczami tabletów w konkursie "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?".

Po przejściu pierwszego etapu, czyli quizu internetowego, dziesięć najlepszych drużyn (spośród aż 200!) przeszło do wielkiego finału połączonego z uroczystą galą, która odbyła się 12 października br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Drużyny musiały stawić czoła niełatwym i podchwytliwym pytaniom związanym z historią, tradycją i dziedzictwem kultury Małopolskiej.

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tematyka konkursu nawiązywała także do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny.

Każda drużyna musiała również zaprezentować swój Region. Drużyna"Zbóje Becza" zaprezentowała Collage tekstów na podstawie BIECKICH LEGEND PRZEZ FILIPA SRZENIAWSKIEGO HERBU SZRENIAWA W 1878 ROKU SPISANYCH opracowany przez Annę Juruś przy akompaniamencie harmonii - Bartłomiej Żegleń.

Uczestnicy składają serdeczne podziękowania pani Anny Juruś za fachowe wskazówki, Bartkowi za znakomity akompaniament, pani Marcie Bartuś- dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej za wypożyczenie stroju kata oraz panu Adamowi Niziołkowi - dyrektorowi ZSZ im. św. Jadwigi w Bieczu za wypożyczenie pozostałych strojów. Podziękowania należą się również naszej licealnej publiczności (20 licealistów z panią Katarzyną Kamińską na czele) za wspaniały doping i kibicowanie. Opiekunem drużyny była Ewa Knybel.

Wyjazd zakończył się obejrzeniem sztuki pt. "Bóg mordu" w Teatrze Juliusza Słowackiego.

Opieka: pani Katarzyna Kamińska i Ewa Knybel.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.lobiecz.pl/

becz1.jpg
becz2.jpg