Facebook
16 czerwca 2019 03:21
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Zbóje z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

"Zbóje Becza", czyli drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego z Biecza została laureatami II konkursu edukacyjnego "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?".Drużyna "Zbóje Becza" w składzie: Agnieszka Przybylska, Piotr Koszyk i Łukasz Przyczynek została laureatami drugiego miejsca i szczęśliwymi posiadaczami tabletów w konkursie "Made in Małopolska. Co ty wiesz o Regionie?".

Po przejściu pierwszego etapu, czyli quizu internetowego, dziesięć najlepszych drużyn (spośród aż 200!) przeszło do wielkiego finału połączonego z uroczystą galą, która odbyła się 12 października br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Drużyny musiały stawić czoła niełatwym i podchwytliwym pytaniom związanym z historią, tradycją i dziedzictwem kultury Małopolskiej.

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tematyka konkursu nawiązywała także do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny.

Każda drużyna musiała również zaprezentować swój Region. Drużyna"Zbóje Becza" zaprezentowała Collage tekstów na podstawie BIECKICH LEGEND PRZEZ FILIPA SRZENIAWSKIEGO HERBU SZRENIAWA W 1878 ROKU SPISANYCH opracowany przez Annę Juruś przy akompaniamencie harmonii - Bartłomiej Żegleń.

Uczestnicy składają serdeczne podziękowania pani Anny Juruś za fachowe wskazówki, Bartkowi za znakomity akompaniament, pani Marcie Bartuś- dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej za wypożyczenie stroju kata oraz panu Adamowi Niziołkowi - dyrektorowi ZSZ im. św. Jadwigi w Bieczu za wypożyczenie pozostałych strojów. Podziękowania należą się również naszej licealnej publiczności (20 licealistów z panią Katarzyną Kamińską na czele) za wspaniały doping i kibicowanie. Opiekunem drużyny była Ewa Knybel.

Wyjazd zakończył się obejrzeniem sztuki pt. "Bóg mordu" w Teatrze Juliusza Słowackiego.

Opieka: pani Katarzyna Kamińska i Ewa Knybel.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.lobiecz.pl/

1.
becz1.jpg
2.
becz2.jpg

Relacje na: www.malopolska.pl 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl