15 października 2019 18:30
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
ZAZ w Gładyszowie
Redaktor: Yvetta Walecka    03.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
28 miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami to efekt podpisanej umowy pomiędzy Województwem Małopolski a Fundacją „Ilios” Słonce Szczęścia z Gładyszowa. W podpisaniu umowy uczestniczyła m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała

Podpisana umowa dotyczy finansowania kosztów utworzenia i działalności Zakładu Aktywności Zawodowej ze środków PFRON. Kwota dofinansowania to ponad 500 tysięcy zł. Wszystkie osoby w ramach ZAZ objęte zostaną indywidualnym programem rehabilitacji zawodowej i społecznej, co w przyszłości zaowocuje kontynuacją pracy na zawodowym rynku.
Potrzeba utworzenia ZAZ w powiecie gorlickim była tematem spotkania dyrektor PRFON Marty Mordarskiej oraz starosty Marii Gubały w lipcu br. Pisaliśmy o tym TUTAJ . W rozmowach wzięły również udział Paulina Surman – zastępca Dyrektora Departamentu Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych UM WM oraz dyrektor PCPR Romana Gajdek.

2 października w siedzibie Fundacji podpisana została umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a Fundacją „Iliios” Słońce Szczęścia w Gładyszowie reprezentowaną przez Katarzynę Barańczuk – Prezesa Fundacji, Zarząd Województwa reprezentowała Marta Malec-Lech. W wydarzeniu wzięły udział również - radne województwa Jadwiga Wójtowicz i Marta Mordarska (dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON), Starosta Gorlicki Maria Gubała i Wójt Gminy Uście Gorlickie Zbigniew Ludwin.

ZAZ w Gładyszowie planuje prowadzić działalność o charakterze produkcyjno - usługowym obejmującym prowadzenie gospodarstwa rolno-hodowlanego z pasieką, działalności noclegowo-gastronomicznej i remontowo-usługowej.
Zdjęcia Damian Radziak

dsc06588.jpg