12 grudnia 2018 18:52
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Zawodowcy mile widziani
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Gimnazjaliści z Zagórzan poznawali tajniki edukacji zawodowej w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. W ten sposób nastąpiła „reaktywacja” szkolnego projektu realizowanego we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach ph. „Dzień Zawodowca”.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacji. W ubiegłym roku szkolnym organizowany „Dzień Zawodowca” cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, która miała okazję zweryfikować swoje wyobrażenie o kształceniu zawodach nauczanych w ZST w Gorlicach.

W tegorocznej edycji Dnia Zawodowca, jako pierwsi w murach ZST gościli gimnazjaliści z Zagórzan, którzy wzięli udział w nietypowych lekcjach. Dzień rozpoczęli od zajęć informatycznych, w trakcie których tworzyli własne wizytówki „szyfrując” je w kodzie QR. Potem było spotkanie z królową nauk, które okazało się ciekawą przygodą z zadaniami matematycznymi rozwiązywanymi w programie Kahoot. Naszych gości czekała jeszcze podróż po angielsku, czyli lekcja angielskiego z wykorzystaniem autorskiego programu komputerowego wspomagającego naukę tego języka. Otwarta była również nasza pracownia fryzjerska, gdzie każdy mógł poprawić swoją fryzurę.
Pobyt w murach ZST był również okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną oraz uzyskania szczegółowych informacji o poszczególnych kierunkach kształcenia.

z1.jpg
z2.jpg
z3.jpg
z4.jpg
z5.jpg
z6.jpg
z7.jpg
z8.jpg
z9.jpg
zz1.jpg
zz2.jpg
zz3.jpg
zz4.jpg
zz5.jpg

Gimnazjalisci odwiedzili także Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. W ramachtej  wizyty przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne w branżach: elektrycznej, mechanicznej, samochodowej oraz w nowej pracowni fryzjerskiej. Uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznania się z wybranymi zagadnieniami z zakresu ww. branż i praktycznego wykonania wybranych ćwiczeń i zadań pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu. W ramach zajęć z zakresu branży elektrycznej uczniowie wykonywali proste układy elektryczne, a w ramach zajęć z zakresu branży mechanicznej brali udział w wykonaniu detalu za pomocą obrabiarki sterowanej numerycznie. Podczas zajęć z zakresu branży samochodowej uczniowie mieli okazję przeprowadzić pomiar i regulację geometrii zawieszenia w pojeździe. Z kolei w ramach zajęć w pracowni fryzjerskiej zapoznawali się z tajnikami sztuki fryzjerskiej.

zz9.jpg
zzz1.jpg
zzz2.jpg
zzz2a.jpg