Facebook
18 września 2019 08:01
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Zawodowcy mile widziani
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Gimnazjaliści z Zagórzan poznawali tajniki edukacji zawodowej w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. W ten sposób nastąpiła „reaktywacja” szkolnego projektu realizowanego we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach ph. „Dzień Zawodowca”.Celem przedsięwzięcia jest propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacji. W ubiegłym roku szkolnym organizowany „Dzień Zawodowca” cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, która miała okazję zweryfikować swoje wyobrażenie o kształceniu zawodach nauczanych w ZST w Gorlicach.

W tegorocznej edycji Dnia Zawodowca, jako pierwsi w murach ZST gościli gimnazjaliści z Zagórzan, którzy wzięli udział w nietypowych lekcjach. Dzień rozpoczęli od zajęć informatycznych, w trakcie których tworzyli własne wizytówki „szyfrując” je w kodzie QR. Potem było spotkanie z królową nauk, które okazało się ciekawą przygodą z zadaniami matematycznymi rozwiązywanymi w programie Kahoot. Naszych gości czekała jeszcze podróż po angielsku, czyli lekcja angielskiego z wykorzystaniem autorskiego programu komputerowego wspomagającego naukę tego języka. Otwarta była również nasza pracownia fryzjerska, gdzie każdy mógł poprawić swoją fryzurę.
Pobyt w murach ZST był również okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną oraz uzyskania szczegółowych informacji o poszczególnych kierunkach kształcenia.

1.
z1.jpg
2.
z2.jpg
3.
z3.jpg
4.
z4.jpg
5.
z5.jpg
6.
z6.jpg
7.
z7.jpg
8.
z8.jpg
9.
z9.jpg
10.
zz1.jpg
11.
zz2.jpg
12.
zz3.jpg
13.
zz4.jpg
14.
zz5.jpg
 

Gimnazjalisci odwiedzili także Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. W ramachtej  wizyty przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne w branżach: elektrycznej, mechanicznej, samochodowej oraz w nowej pracowni fryzjerskiej. Uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznania się z wybranymi zagadnieniami z zakresu ww. branż i praktycznego wykonania wybranych ćwiczeń i zadań pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu. W ramach zajęć z zakresu branży elektrycznej uczniowie wykonywali proste układy elektryczne, a w ramach zajęć z zakresu branży mechanicznej brali udział w wykonaniu detalu za pomocą obrabiarki sterowanej numerycznie. Podczas zajęć z zakresu branży samochodowej uczniowie mieli okazję przeprowadzić pomiar i regulację geometrii zawieszenia w pojeździe. Z kolei w ramach zajęć w pracowni fryzjerskiej zapoznawali się z tajnikami sztuki fryzjerskiej.

1.
zz9.jpg
2.
zzz1.jpg
3.
zzz2.jpg
4.
zzz2a.jpg
5.
zzz2b.jpg
6.
zzz2c.jpg
7.
zzz2d.jpg
8.
zzz2e.jpg
9.
zzz3.jpg
10.
zzz4.jpg
11.
zzz5.jpg
12.
zzz7.jpg
 

Źróło informacji i zdjęć:

FB /zstgorlice 

http://www.ckpiu.gorlice.pl/

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl