15 października 2019 18:35
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Zaśpiewali 200 LAT!
Redaktor: Yvetta Walecka    02.10.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane "sto lat", z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście". Tak właśnie było 27 września br. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza w Gorlicach, gdzie pani Maria Wałęga obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin.

Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Dostojnej Jubilatki, której przewodniczył ks. Andrzej Kluz.  Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wiele wspaniałych chwil szczęścia i niezmierzonej radości. Pani Marii dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych.

W tym wyjątkowym dniu Pani Marii towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele,oraz władze samorządowe. Obecni byli: Starosta Gorlicki Maria Gubała, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gorlicach Danuta Zakrzewska, przedstawiciel Gminy Łużna Dawid Wresiło i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Szymon Ślusarz oraz dyrektor DPS Ewa Chłanda.
Dostojna Jubilatka otrzymała także uroczyste listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika.

Atmosfera spotkania wprawiła Jubilatkę w tak dobry nastrój, że z uśmiechem żartowała, mówiąc, że 100 lat minęło jak tydzień. Wspominała, że bardzo lubiła śpiewać i udzielała się w parafialnym chórze.
Pani Maria urodziła się w 27 września 1919 roku w Mszance. Miała 10-cioro rodzeństwa, z 94 letnią siostrą, mieszkającą blisko 500 km od Gorlic chętnie wymienia korespondencję listowną.
Dziś pochwalić się może dużą rodziną, m.in. 12-stką wnucząt i 13-stką prawnuków.

Dostojnej Jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa spokoju i zdrowiu.

Zdjęcia N.Pacana-Roman / UM Gorlice