Facebook
23 stycznia 2019 21:19
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Zmarł hm. Jan Ryzner
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Z żalem i smutkiem informujemy, że zmarł hm. Jan Ryzner, najstarszy, czynny harcerz gorlickiego Hufca ZHP. Miał 88 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17 maja 2018 roku (czwartek) o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Gorlicach. Wcześniej od godz. 14.00 odbędzie sie czuwanie modlitewne. Rada, Zarząd Powiatu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach składają wyrazy współczucia i szczere kondolencje Rodzinie oraz ZHP Hufiec Gorlice.

 

 

 

Druh Jan Ryzner w 2014 roku otrzymał wyróżnienie Pro Publico Bono za dawaną życiem lekcję prawdziwego, codziennego patriotyzmu, za troskę o pamięć przeszłości, za krzewienie wśród dzieci i młodzieży harcerskich ideałów i działalność dla dobra wspólnego.

Jan Ryzner zawsze brał czynny udział w uroczystościach państwowych, powiatowych i miejskich. Dział na rzecz  społeczności powiatu gorlickiego. Swoim przykładem wychowywał kolejne pokolenia lokalnych patriotów.

 

 

 

Aktywnie uczestniczył w przedsięwzięciach charytatywnych. Pomagał w organizacji rajdów i imprez harcerskich. Dzięki jego pracy  harcerze i nie tylko poznawali historię działań wojennych na terenie Gorlic podczas II wojny światowej. Co roku brał udział w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. To takzę zapalony hodowca gołębi.

Uhonorowany został wieloma odznaczeniami i medalami, min. Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP i Krzyżem Kawalerskim.

Cześć Jego Pamięci!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl