25 maja 2019 07:18
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie gorlickim
Redaktor: Yvetta Walecka    02.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W okresie od 20 marca do 26 kwietnia 2019 roku odbywała się kwalifikacja wojskowa prowadzona przez Powiatową Komisję Lekarską w Gorlicach. Przed komisją stawali mężczyźni urodzeni w roku 2000 oraz urodzeni w latach 1995-1999, którzy m.in. nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej w Gorlicach znajdowała się przy ul. Węgierskiej 38, w budynku Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach. Do kwalifikacji wojskowej zgłosiło się 627 mężczyzn i 52 kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. W trakcie trwania komisji osobom zgłaszającym się były przekazywane wiadomości odnośnie służby zawodowej bądź służby w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnim dniu kwalifikacji placówkę odwiedziła Starosta Gorlicki Maria Gubała. Podczas spotkania starosta podziękowała wszystkim za sprawne przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu gorlickiego, a przede wszystkim za podmiotowe podejście do każdego wezwanego.
 która na ręce przewodniczącego Komisji lek. Tomasza Płatka złożyła podziękowania dla wszystkich członków komisji za sprawnie przeprowadzoną kwalifikację wojskową.

Zdjęcia Dominik Przybyłowicz