14 sierpnia 2018 21:17
Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Za życiem
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W listopadzie 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gorlicach stała się realizatorem jednego z zadań programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „ Za życiem”. Gorlicka Poradnia prowadzi Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od urodzenia do podjęcia nauki w szkole.

Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy zapewnia 42 dzieciom zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju prowadzone przez zespoły specjalistów: neurologopedów, rehabilitantów,  psychologów, tyflopedagogów, surdopedagogów, pedagogów. Dzieci mogą korzystać z 5 godzin zajęć tygodniowo czyli aż 20 godzin zajęć miesięcznie. Prowadzone zajęcia to: rehabilitacja ruchowa, terapia logopedyczna, psychologiczna i pedagogiczna, zajęcia integracji sensorycznej, sensomotoryczna terapia widzenia oraz kynoterapia. Nasi rehabilitanci pracują metodami kinezjologii rozwojowej wg Vojty oraz NDT-Bobath. Proponowane przez Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy zajęcia wspomagają rozwój niepełnosprawnych maluchów i są dopasowane do ich potrzeb. Odbywają się w profesjonalnych gabinetach wyposażonych w specjalistyczne pomoce rehabilitacyjne oraz dydaktyczne.

Realizacja programu „ Za życiem” będzie trwała do końca roku 2021.

Zapraszamy rodziców niepełnosprawnych maluchów do korzystania przez ich dzieci   z oferowanych zajęć.

ul. Generała Józefa Hallera 22,
email: poradnia11@wp.pl

Informację i zdjęcia udostępniła Beata Mikruta dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorlicach.

p0.jpg
p1.jpg