12 grudnia 2018 17:52
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Z motoryzacją za pan brat
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.04.2014. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach odbył się XIII finał Powiatowego Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej. Najlepsze okazały się dwie drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu (pierwsze i trzecie miejsce) oraz drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie walczyło 11 zespołów.Turniej był także okazją do wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz dyplomów za udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP dla uczniów ZST w Gorlicach.

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku w skład komitetu organizacyjnego Turnieju Motoryzacyjnego weszli: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bieczu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Automobilklub z Biecza i Gorlic oraz Komenda Powiatowa Policji. W konkursie zmagali się uczniowie szkół: I LO Gorlice, ZSZ Biecz (2 drużyny), ZSZ Bobowa (2 drużyny), ZSZ Gorlice, ZS NR1 Gorlice, ZSE Gorlice, ZS CKR Hańczowa oraz ZST Gorlice (2 drużyny).
Uczestnicy konkursu zmagali się w 6 konkurencjach. Pierwszą było pisanie testu z przepisów ruchu drogowego i zaraz po nim testu z historii motoryzacji. Potem uczniowie musieli wykazać się znajomością części samochodowych, a także zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie prezentowali swoje umiejętności w zakresie techniki jazdy samochodem i skuterem.

W otwarciu Turnieju uczestniczył starosta Mirosław Wędrychowicz, a po jego zakończeniu nagrody zwycięzcom wręczali i gratulacje składali: wicestarosta Karol Górski oraz Komendant Powiatowy Policji Michał Gawlik i dyrektor ZST Renata Stępień.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - ZSZ Biecz w składzie: Kamil Duda, Hubert Tumidajewicz, Tomasz Wajda,
II miejsce – ZST w składzie: Łukasz Gruca, Mateusz Lisowicz, Piotr Rusinek,
III miejsce - ZSZ Biecz w składzie: Dawid Bajorek, Gabriel Bochenek, Grzegorz Piekarz
,
IV miejsce – ZST (w składzie: Damian Firlit, Paweł Mruk, Bartlomiej Zastępa, Dawid Derkacz - rez.)
V miejsce - ZSE Gorlice
VI miejsce - I LO Gorlice
VII miejsce - ZS Nr1 Gorlice
VIII miejsce - ZSZ Bobowa (drużyna B)
IX miejsce - ZS CKR Hańczowa
X miejsce - ZSZ Bobowa (drużyna A)
XI miejsce - ZSZ Gorlice

Natomiast w konkurencji - Historia motoryzacji I miejsce zajęli uczniowie ZST w Gorlicach: Mateusz Lisowicz i Piotr Rusinek; a w konkurencji pierwszej pomocy też uczniowie ZST tj. B. Zastępa, P. Mruk i D. Firlit.

Turniej był także okazją do wręczenia stypendiów za wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2013/2014 dla uczniów ZST w Gorlicach. Stypendia wręczał starosta Mirosław Wędrychowicz i dyrektor Renata Stępień, a otrzymali je: Weronika Gryzik, Milena Sasak i Aneta Janas z klasy IV technik usług fryzjerskich oraz Jerzy Wszołek z klasy III technik elektryk i Piotr Wójcik z klasy III mechanik pojazdów samochodowych.

Ponadto prezes oddziału SIMP w Gorlicach Roman Jamro wraz z dyrektor ZST Renatą Stępień wręczyli dyplomy w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów szkół technicznych "Technik Absolwent". III miejsce w tym konkursie zajął Michał Stępień, natomiast wyróżnienia otrzymali Krzysztof Jamro, Dawid Michalik i Andrzej Zięba.

Zobacz: dyplom 1    dyplom 2

a.jpg
a0.jpg
a1.jpg