26 kwietnia 2018 15:13
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Z Kromera do gwiazd
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Nie tylko nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach. Sprawdzają się w nich także z powodzeniem nauczyciele. Robert Góra - wicedyrektor i nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach zdobył I miejsce w Polsce w finale Międzynarodowego Konkursu Space Awareness dla nauczycieli i edukatorów nauk o kosmosie organizowanym przez: Europejską Agencję Kosmiczną ESA, Międzynarodową Unię astronomiczną IAU, Krajowe Obserwatorium Astronomii Optycznej (NOAO), projekt IAU astroEDU i Radę Doradczą ds. Astronautyki.

Robert Góra startował w kategorii: „Inspirowanie młodzieży naukami astronomicznymi”. Pierwsze miejsce dało mu awans do ścisłego 14 osobowego finału światowego tego konkursu, który odbędzie się pod koniec listopada tego roku. Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy krajowi zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a ich prace konkursowe zostaną przetłumaczone na język angielski i opublikowane na stronach internetowych poświęconych rozwojowi świadomości o kosmosie.

Dzięki temu sukcesowi I LO w Gorlicach uzyskało status najlepszej szkoły w Polsce popularyzującej szeroko rozumiane nauki o kosmosie.

Sukces ten jest potwierdzeniem skuteczności działań prowadzonych przez grupę nauczycieli Kromera zaangażowanych w pracę w ramach projektu „Reach the Sky”.

Źródło informacji i zdjęcia: kromer-gorlice.pl