15 października 2019 18:31
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
XXV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich
Redaktor: Yvetta Walecka    19.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich w Gorlicach zwyciężyła drużyna Komisji Sędziowskiej z Limanowej. W Turnieju wzięli udział zawodnicy z Gorlic, Nowego Sącza, Nowego Targu, Bardejova, Bochni, Brzeska, Dębicy, Krakowa, Krosna, Limanowej, Tarnowa i Wieliczki.

Emocje sięgały zenitu podczas tegorocznego, jubileuszowego Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich, jaki odbył się 16 lutego na hali OSiR w Gorlicach. W otwarciu uczestniczyła m.in. starosta Maria Gubała i burmistrz Gorlic Rafał Kukla.
Podczas otwarcia starosta mówiła: Podokręg Piłki Nożnej i Komisja Sędziowska w Gorlicach z powodzeniem organizują ten turniej od lat. Uważam, że jest to piękna sprawa, bo to nie tylko popularyzacja piłki nożnej i zdrowego stylu życia lecz również promocja naszego powiatu, tym bardziej, że turniej uzyskał rangę międzynarodową. W imieniu własnym i samorządu powiatowego, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację dzisiejszego turnieju i własnoręcznie przyczynili się do tego wydarzenia. Szczególnie dziękuję prezesowi Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach - panu Zbigniewowi Augustynowi oraz przewodniczącemu Zarządu Komisji Sędziowskiej w Gorlicach - panu Piotrowi Firlitowi. Od lat wkładacie panowie w organizację tego turnieju nie tylko wiele pracy ale i serca. Na zakończenie wystąpienia starosta życzyła zawodnikom wielu udanych akcji na boisku, gry fair play i miłego spotkania towarzyskiego po rozegranych meczach.

_e0a0003.jpg
_e0a0007.jpg
_e0a0025.jpg
_e0a0026.jpg
_e0a0029.jpg
_e0a0036.jpg
_e0a0059.jpg
_e0a0066.jpg
_e0a0093.jpg

Po emocjonujących zmaganiach w dwóch grupach, spośród 12 uczestników tegorocznego Turnieju wyłoniono cztery najlepsze zespoły, które zagrały w półfinałach: Nowy Sącz, Brzesko, Gorlice oraz Limanowa.
W finale, najlepsi okazali się zawodnicy z Limanowej.
Pełna klasyfikacja po zakończonych rozgrywkach:
1. Limanowa
2. Gorlice
3. Brzesko
4. Nowy Sącz
5. Kraków
6. Dębica

Królem strzelców Turnieju został Dawid Serafin z KS Gorlice (8 bramek), najlepszym bramkarzem został goalkeeper z Brzeska – Michał Fudala, natomiast MVP wybrano zawodnika zwycięskiej drużyny Limanowej – Wojciecha Naporę. Przy okazji Turnieju uhonorowano Mecenasem Małopolskiego Futbolu burmistrza Rafała Kuklę oraz przedsiębiorcę Antoniego Przybylskiego. Rozdano również zasłużonym działaczom okolicznościowe honorowe odznaki PPN, a swoje jubileusze sędziowskie obchodzili gorliccy sędziowie Mariusz Tutko i Andrzej Moroń – obydwaj przeprowadzili w swojej karierze po 500 zawodów na boiskach piłkarskich. Organizacja Turnieju to spore wyzwanie, również finansowe. Wsparcia udzieliło organizatorom m.in. Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Informacja Komisja Sędziowska w Gorlicach

Zdjęcia Komisja Sędziowska w Gorlicach i UM Gorlice