Facebook
23 stycznia 2019 21:46
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
XVII Mosty Starosty przed nami
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 26 stycznia 2018 roku poznamy laureatów nagród w dziedzinie kultury: Mosty Starosty i Przęsło. Decyzję o przyznaniu statuetek i wyróżnień podjęła na specjalnym posiedzeniu Kapituła pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego.

 


Kapitułę tworzą ponadto: Zofia Kamińska – radna Rady Powiatu Gorlickiego i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Zdzisław Tohl – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Bogusław Diduch – znany i ceniony artysta muzyk, kompozytor, członek wielu zespołów m.in. zespołu Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki i Tadeusz Mikrut – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

1.
img_6635.jpg
2.
img_6636.jpg
3.
img_6640.jpg
4.
img_6641.jpg
 

W tym roku odbędzie się XVII już edycja nagrody Starosty Gorlickiego Mosty Starosty w dziedzinie kultury. Intencją nagrody jest uhonorowanie wybitnych twórców i działaczy kultury żyjących i tworzących w powiecie gorlickim oraz tych, którzy z ziemią tą czują się w sposób szczególny związani i pracują na rzecz propagowania i ochrony jej dorobku kulturowego. Jednocześnie Mosty Starosty symbolizują integrującą rolę kultury ponad wszelkimi podziałami i nierozerwalną więź twórców z ich "Małą Ojczyzną".

Do nagrody Mosty Starosty 2017 nominowano pięć osób, a do Przęsła jedną. Wybrańcy to ludzie znani i ważni dla Ziemi Gorlickiej, którzy się utożsamiają z tym regionem i oddają mu od dziesięcioleci swoją wiedzę i talenty. Z pełnym poświęceniem i wielkim zapałem troszczą się o zachowanie kultury muzycznej czy ludowej, a także twórcy ze wszech miar nowocześni.

Laureata statuetki Mosty Starosty 2017 i nazwiska czterech wyróżnionych osób oraz zwycięzcę Przęsła 2017 poznamy podczas uroczystej gali 26 stycznia 2018 roku o godzinie 17-tej w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl