Facebook
18 września 2019 07:43
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Rywalizowali ze sobą po raz 14.
Redaktor: Yvetta Walecka    11.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 5-8 września w Gorlicach odbyły się XIV Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.


W mistrzostwach wystartowało 120 zawodniczek i zawodników z 17 samorządowych jednostek, w tym 3 drużyny zagraniczne z Bardejova (Słowacja), Nyiregyhaza (Wegry) i Kałusza (Ukraina). W pierwszym dniu rozpoczęto zmagania w konkurencji dart w kategorii kobiet i mężczyzn. Wśród pań najlepsza okazała się Halina Drąg (UG Uście Gorlickie), drugie miejsce zajęła Agnieszka Kozak (Miasto Gorlice), trzecie miejsce Karolina Maniak (UG Gorlice). W kategorii mężczyzn wygrał Jacek Gronowski (UM Kraków), drugie zajął Jerzy Knot (Miasto Gorlice).

Wieczorem odbyła się uroczystość otwarcia z udziałem Starosty Gorlickiego Marii Gubały, Łukasza Bałajewicza – Zastępcy Burmistrza Miasta Gorlice, Ryszarda Ludwina – Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gorlice oraz Aleksandra Augustyna – Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM w Gorlicach. Uroczystość otwarcia uświetnił występ pary tanecznej z Gorlickiego Centrum Kultury. Program solowy zaprezentowany przez Claudię Jaśkowską został entuzjastycznie przyjęty przez uczestników  mistrzostw.

1.
1a.jpg
2.
1b.jpg
3.
1c.jpg
4.
tn__e0a4716.jpg
5.
tn__e0a4745.jpg
6.
tn__e0a4767.jpg
7.
tn__e0a4922.jpg
8.
tn__e0a4926.jpg
9.
tn__e0a4929.jpg
10.
tn__e0a4964.jpg
11.
tn__e0a8430.jpg
12.
tn__e0a8432.jpg
 

Drugi dzień mistrzostw to zmagania w tenisie stołowym, plażowej piłce siatkowej i strzelaniu z kbks.

Wyniki zawodów tenisa stołowego:

Kategoria kobiet do 40 lat
1. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
2. Magdalena Ludwin – Miasto Gorlice
3. Sabina Machowska – Miasto Gorlice

Kategoria kobiet powyżej 40 lat
1. Danuta Chylicka – Gmina Czernikowo
2. Mirosława Kopystiańska – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
3. Ewa Wojciechowska – Miasto Gorlice

Mężczyźni do 45 lat
1. Nazar Luckij – Miasto Kałusz (Ukraina)
2. Patryk Milewski - Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
3. Daniel Korzeń – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Mężczyźni powyżej 45 lat
1. Marek Kuruc – Miasto Bardejov
2. Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Jerzy Kiedrowicz – Urząd Gminy Suchy Las

Mixty
1. Anna Halczuk/Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Ewa Wojciechowska/Rafał Łażeński – Miasto Gorlice
3. Marta Ziaja/Jerzy Knot – Miasto Gorlice

W turnieju plażowej piłki siatkowej zwyciężyła drużyna Urzędu Miasta i Gminy Nekla (D. Chylicka, A. Andrzejewski, J. Przybylski), przed Miastem Gorlice (M. Ziaja, T. Sekuła , P. Wielgus) i Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka (P. Grzebielichowska, M. Krop, P. Rudnik).

W strzelaniu z kbks na 50m wśród kobiet zwyciężyła Marta Puchajda – Miasto Gorlice, drugie miejsce - Joanna Prorok-Budacz - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a trzecie miejsce zajęła Halina Drąg – Urząd Gminy Uście Gorlickie.

W kategorii mężczyzn złoty medal wywalczył Sebastian Puchajda – Miasto Gorlice,  srebro przypadło Sławomirowi Habel – Miasto Gorlice, a brąz zdobył Pavol Petric – Miasto Bardejov.

Kolejny dzień mistrzostw to turniej badmintona, w którym najlepszymi okazali się:

Kategoria kobiet do 40 lat
1. Anna Lesiak – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Gabriela Filipek – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka

Kategoria kobiet powyżej 40 lat
1. Marta Orlewska – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Anna Halczuk – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Marta Ziaja – Miasto Gorlice

Mężczyźni do 45 lat
1. Robert Aleksandrowicz - Urząd Miasta Sulęcin
2. Adam Andrzejewski – Urząd Miasta I Gminy Nekla
3. Jan Przybylski - Urząd Miasta I Gminy Nekla

Mężczyźni powyżej 45 lat
1. Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Adam Bunio – Gmina Nowa Dęba
3. Krzysztof Szadkowski – Miasto Gorlice

Mixty
1. Marta Orlewska/Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Danuta Chylicka/Adam Andrzejewski – Urząd Miasta i Gminy Nekla
3. Anna Halczuk/Krzysztof Wachowicz – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Ostatni dzień zmagań przypadł na zawody pływackie i zakończenie mistrzostw.

W pływaniu zwyciężali:
Kategoria kobiet do 40 lat
1. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
2. Anna Lesiak – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Sabina Machowska – Miasto Gorlice

Kategoria kobiet powyżej 40 lat
1. Marta Orlewska - Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Joanna Prorok-Budacz - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
3. Anna Halczuk – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Mężczyźni do 45 lat
1. Bohdan Biletyskyi – Miasto Kałusz
2. Jan Przybylski – Urząd Miasta i Gminy Nekla
3. Damian Torba – Urząd Gminy Suchy Las

Mężczyźni powyżej 45 lat
1. Krzysztof Szadkowski – Miasto Gorlice
2. Andrzej Karpowicz – Gmina Suchy Las
3. Mariusz Duszowicz – Miasto Gorlice

W punktacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika mistrzostw (bez podziału na kategorie wiekowe) do której zaliczane były punkty z 4 najlepszych konkurencji indywidualnych zwyciężyli:
Panie
1. Anna Lesiak – Starostwo Powiatowe w Gorlicach
2. Halina Drąg – Gmina Uście Gorlickie
3. Patrycja Grzebielichowska – Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka

Panowie
1. Jerzy Knot – Miasto Gorlice
2. Patryk Milewski - Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Białołęka
3. Jarosław Górski – Starostwo Powiatowe w Gorlicach

W punktacji drużynowej zwyciężyły:
1. Miasto Gorlice
2. Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Miasto Bardejov (Słowacja)
4. Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Białołęka
5. Miasto Kałusz (Ukraina)

Puchar Burmistrza Miasta Gorlice dla najlepszej drużyny zagranicznej zdobyło Miasto Bardejov.

W konkurencjach indywidualnych i zespołowych za zajęcie 3 pierwszych miejsc zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, w punktacji drużynowej za zajęcie miejsc 1-5 puchary i dyplomy.

Ponadto najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.
W uroczystości zakończenia mistrzostw wzięli udział: Stanisław Kogut - Senator RP, Jagna Marczułajtis - Poseł na Sejm (czternastokrotna złota medalistka mistrzostw Polski w snowboardzie; podwójna mistrzyni świata juniorek, mistrzyni i wicemistrzyni Europy), Starosta Gorlicki Maria Gubała, Łukasz Bałajewicz – Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice, Ryszard Ludwin – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorlice oraz Jan Przybylski – Wójt Gminy Gorlice, a zakończenie muzyką umilała kapela Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” z Gorlickiego Centrum Kultury.

Więcej informacji TUTAJ

Zdjęcia UM Gorlice/Marcin Gugulski

1.
1.jpg
2.
tn__e0a8448.jpg
3.
tn__e0a8503.jpg
4.
tn__e0a8513.jpg
5.
tn__e0a8534.jpg
6.
tn__e0a8569.jpg
7.
tn__e0a8601.jpg
8.
tn__e0a8630.jpg
9.
tn__e0a8636.jpg
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl