16 czerwca 2019 17:23
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Wyróżnienie dla Jana Hyry
Redaktor: Yvetta Walecka    21.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Marian Korneckiego przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski. Jednym z wyróżnionych został został Jan Hyra, opiekun drewnianej cerkwi w Kwiatoniu.

Nagroda przyznawana jest za całokształt działalności oraz za realizację wartościowych projektów na obszarze Małopolski. Laureatem tegorocznej edycji został ks. Henryk Ziątek- proboszcz parafii pw. św. Marcina w Jawiszowicach, który od 20 lat troszczy się o zachowanie piękna tego drewnianego kościoła. Decyzją samorządu województwa przyznano także wyróżnienia tym, którzy od lat starają się zachować od zniszczeń nie tylko świątynie, ale także historyczną pamięć o zabytkach architektury drewnianej w Małopolsce. Jednym z wyróżnionych został Jana Hyra – wieloletni i aktywny opiekun społeczny, zaangażowany przewodnik oraz inicjator remontu konserwatorsko - budowalnego drewnianej cerkwi w Kwiatoniu znajdującej się na Liście światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego UNESCO.
Więcej informacji TUTAJ

Źródło Biuro Prasowe UMWM