Facebook
24 marca 2019 08:21
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Wyróżnieni w konkursie Oxygenium 2.0
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Bobowej, członkowie SKLOP: Jacek Kieroński - 3LO, Wojciech Mazur - 3aT oraz Grzegorz Baran - 3aT  otrzymali wyróżnienie w konkursie Oxygenium 2.0 Kapitał Czystego Powietrza. Opiekunem jest Grażyna Kurzawa. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył im podczas uroczystej gali Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

 


Jego celem było opracowanie nowatorskich pomysłów w dziedzinie walki z zanieczyszczeniami powietrza i działań podejmowanych na rzecz ochrony powietrza. Opracowany przez uczniów projekt został uznany za najlepszy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W dniu 23 marca 2018 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z udziałem Wojewody Małopolskiego oraz przedstawiciela Małopolskiego Kuratorium Oświaty, podczas której organizatorzy konkursu wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe. Finaliści konkursu zostali zaproszeni na bezpłatne praktyki w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Krakowie.
 Po części oficjalnej odbyła się dyskusja panelowa na temat świadomości społeczeństwa w zakresie zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów zapobiegania. Pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski  w swojej wypowiedzi podkreślił, że to właśnie my  jesteśmy  ambasadorami popularyzacji wiedzy na temat konieczności dbania o czyste powietrze i środowisko.
Opiekunem dydaktycznym opracowywanego projektu była - nauczyciel biologii Grażyna Kurzawa, opiekun SKLOP.

Zdjęcia i informację udostępniła Grażyna Kurzawa ZSO Bobowa

1.
img_5130.jpg
2.
img_5135.jpg
3.
img_5138.jpg
4.
img_5141.jpg
5.
img_5149.jpg
6.
oxy1.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl