24 kwietnia 2018 01:01
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
Wyróżnieni w konkursie Oxygenium 2.0
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Bobowej, członkowie SKLOP: Jacek Kieroński - 3LO, Wojciech Mazur - 3aT oraz Grzegorz Baran - 3aT  otrzymali wyróżnienie w konkursie Oxygenium 2.0 Kapitał Czystego Powietrza. Opiekunem jest Grażyna Kurzawa. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył im podczas uroczystej gali Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Jego celem było opracowanie nowatorskich pomysłów w dziedzinie walki z zanieczyszczeniami powietrza i działań podejmowanych na rzecz ochrony powietrza. Opracowany przez uczniów projekt został uznany za najlepszy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W dniu 23 marca 2018 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z udziałem Wojewody Małopolskiego oraz przedstawiciela Małopolskiego Kuratorium Oświaty, podczas której organizatorzy konkursu wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe. Finaliści konkursu zostali zaproszeni na bezpłatne praktyki w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Krakowie.
 Po części oficjalnej odbyła się dyskusja panelowa na temat świadomości społeczeństwa w zakresie zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów zapobiegania. Pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski  w swojej wypowiedzi podkreślił, że to właśnie my  jesteśmy  ambasadorami popularyzacji wiedzy na temat konieczności dbania o czyste powietrze i środowisko.
Opiekunem dydaktycznym opracowywanego projektu była - nauczyciel biologii Grażyna Kurzawa, opiekun SKLOP.

Zdjęcia i informację udostępniła Grażyna Kurzawa ZSO Bobowa

oxy1.jpg