Facebook
15 października 2019 18:28
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Współpraca w zakresie szkolenia uczniów
Redaktor: Yvetta Walecka    03.07.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Spółki Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” i samorząd Powiatu Gorlickiego rozpoczynają współpracę w zakresie szkolenia uczniów. 25 czerwca w siedzibie firmy Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” Sp. z o.o. miało miejsce spotkanie mające na celu nawiązanie współpracy z gorlickimi szkołami ponadpodstawowymi w zakresie szkolenia uczniów na potrzeby NiUW Glinik.

 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Grzegorza Sidora - Prezesa Zarządu Spółki, który zaprosił władze Powiatu Gorlickiego w osobach Marii Gubały – Starosty Gorlickiego i Stanisława Kaszyka – Wicestarosty, dyrektorów Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu oraz Wydziału Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gorlicach.Grzegorz Sidor wraz ze współpracownikami zapoznali uczestników spotkania z profilem firmy, przedstawili strategiczne produkty, omówili zakres współpracy międzynarodowej oraz zaprezentowali projekt badawczo-rozwojowy realizowany przez Spółkę w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

Jak podkreśla prezes - Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze GLINIK Sp. z o.o. jest producentem narzędzi oraz urządzeń wiertniczych z tradycją sięgającą 1883 roku. NiUW jest w branży uznaną marką, a najwyższa jakość produktów stawia Spółkę w czołówce najlepszych światowych producentów narzędzi wiertniczych. W strukturach spółki funkcjonują wyspecjalizowane działy konstrukcyjny, technologiczny, produkcyjny oraz handlowy zatrudniające najwyższej klasy specjalistów. Od 2011 roku właścicielem Spółki jest TDJ S.A., polska, rodzinna firma inwestycyjna, z 40 - letnią historią inwestycji w spółki z sektora przemysłowego. NiUW Glinik, pod wodzą nowego właściciela, zgodnie ze swoją wizją dąży do zajęcia pozycji globalnego i preferowanego producenta wielkośrednicowych świdrów trójgryzowych oraz ich komponentów. Misją firmy jest rozwijać, specjalizować zespół i produkt poprzez szeroką współpracę z klientami i partnerami.

Magdalena Schiller-Szuba – kierownik Działu Handlu i Marketingu przedstawiła główne produkty i usługi jakie oferuje spółka, do których należą: świdry trójgryzowe, komponenty do świdrów, narzędzia wiertnicze, usługi obróbki cieplnej i mechanicznej, a także produkcja noży styczno-obrotowych. Produkty spółki mają zastosowanie w różnych sektorach rynku. Nie jest to tylko przemysł naftowy, ale także wiertnictwo studzienne, energia geotermalna, geofizyka, czy też górnictwo. Spółka realizuje strategię „Go Global”, współpracuje  i dostarcza swoje produkty największym światowym firmom branży wydobywczej z tzw. „TOP 5” firm technologii wiertniczych na rynku wydobycia ropy i gazu. NiUW GLINIK to wiarygodny i pewny partner dla podmiotów działających w branży wiertniczej. Rocznie spółka sprzedaje ponad 20 000 sztuk swoich produktów klientom z całego świata.
Dajana Pabis-Tavares – Specjalista w Wydziale Wsparcia Technicznego Klienta przedstawiła założenia projektu badawczo-rozwojowego realizowanego przez NiUW GLINIK Sp. z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Projekt dotyczy opracowania unikalnej w skali światowej technologii zautomatyzowanej produkcji narzędzi wiertniczych (świdrów wiertniczych) o konstrukcji diamentowej (z polikrystalicznymi ostrzami diamentowymi). Dzięki jego realizacji firma poszerzy ofertę i istotnie zwiększy swoją konkurencyjność na światowym rynku, szczególnie w branży Oil &Gas. Projekt będzie realizowany w latach 2019-2022.

W kolejnej części prezentacji Bożena Orlof – Asystent Zarządu, pełniąca rolę ambasadora Fundacji TDJ w NiUW Glinik, przedstawiła zakres programów realizowany wspólnie z Fundacją oraz możliwości współpracy ze szkołami w ramach nowego projektu „iPOWER”. Jest to projekt rozwojowy, dedykowany dzieciom i młodzieży od 15-23 lat głównie dla klas branżowych współpracujących ze spółkami portfelowymi TDJ. Z projektu mogą także skorzystać uczniowie szkół, które chciałyby nawiązać współpracę z Fundacją. W ramach projektu jego uczestnicy wyznaczają własne cele edukacyjne, zawodowe bądź osobiste, które chcieliby zrealizować. Dla skutecznej realizacji celów uczestnicy projektu otrzymają indywidualne wsparcie tutorów (praca 1 na 1) w ilości 10 godzin, których zadaniem jest inspirowanie i motywowanie do działania. W ramach projektu odbędą się także 2 zjazdy integracyjne, gdzie uczestnicy będą wymieniać się swoimi doświadczeniami przy wsparciu przez doświadczoną i wyspecjalizowaną kadrę TDJ. Ponadto, każdy uczestnik projektu będzie zobowiązany do zrealizowania jednego mini projektu na rzecz środowiska lokalnego. Nabór do projektu rozpoczyna się we wrześniu 2019.Warto dodać, że Program „IPOWER” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwoju.

Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, które dynamicznie się rozwija i tworzy nowe miejsca pracy. W obecnej chwili zatrudnia 192 osoby, z czego 126 to pracownicy produkcji. Jak wskazała Anna Michałowska – młodszy specjalista do spraw obsługi personalnej - w obecnej chwili spółka oferuje możliwość zatrudnienia na stanowiskach magazynier/logistyk, spawacz/napawacz, operator CNC, elektryk automatyk. Największe zapotrzebowanie na pracowników firma zgłasza m.in. w zawodzie spawacz/napawacz. Grzegorz Sidor - Prezes Zarządu Spółki uważa, iż jednym z największych atutów i wartości NiUW GLINIK są ludzie, ich wiedza, doświadczenie oraz pasja w realizacji nowych wyzwań. Dlatego też, Zarząd Spółki inwestuje w kadrę pracowniczą. System motywowania pracowników obejmuje m. in. przyuczanie i wdrażanie nowych pracowników, szkolenia kompetencyjne wewnętrzne i zewnętrzne, kursy języka angielskiego. Dla wyróżniających się pracowników firma oferuje dofinansowanie do studiów lub studiów podyplomowych. Za realizacje celów produkcyjnych dla pracowników przewidziane są premie i nagrody. W spółce funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, w ramach którego firma organizuje wycieczki, imprezy integracyjne, finansuje kolonie i paczki świąteczne dla dzieci. W ramach funduszu pracownicy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie finansowe w postaci zapomogi.
Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem hali produkcyjnej Spółki.

Jesteśmy pod wrażeniem działalności firmy Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze „Glinik” oraz innowacyjności stosowanych rozwiązań technologicznych. Spółka jest wysoko wyspecjalizowanym zakładem pracy eksportującym swoje produkty na cały świat i jednocześnie atrakcyjnym pracodawcą – powiedziała Maria Gubała Starosta Gorlicki – W związku z dynamicznym rozwojem Spółka zgłasza zapotrzebowanie na nowych pracowników. Mam nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do nawiązania i rozwinięcia współpracy z prowadzonymi przez Powiat Gorlicki szkołami ponadpodstawowymi, dzięki czemu trudności w znalezieniu wykwalifikowanych i profesjonalnie wykształconych pracowników zostaną rozwiązane.

Informacja Andrzej Wojciechowski

1.
tn_2.jpg
2.
tn_5.jpg
3.
tn_9c.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl