Facebook
26 kwietnia 2018 15:29
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Weźże zagłosuj na nasze projekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2017. Trwa od 25 września do 13 października 2017 r. Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce. Wspieramy projekty z powiatu gorlickiego w Subregionie Sądeckim.

 


Głosować można:
- przez internet: https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
- przez wrzucenie karty do urny, które są będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce w tym w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, Rynek 2,
- za pośrednictwem poczty - przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”.

Lista zadań dla całej Małopolski liczy 68 stron. Trzy zadania małe z terenu powiatu gorlickiego znajdują się na str. 43. Są także zadania duże obejmujące cały Subregion Sądecki na str. 52-54

Zadania małe:
Kod zadania SAD01: Zwiększenie szans edukacyjnych uczniów gorlickich szkół podstawowych poprzez naukę szybkiego czytania
- wartość 91 800,00 zł.               
Opis: Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów uczęszczających do gorlickich szkół podstawowych poprzez naukę szybkiego czytania oraz poznanie nowoczesnych metod uczenia się oraz podniesienie świadomości ich rodziców odnośnie potrzeby korzystania z alternatywnych źródeł edukacji. Dzieci zdobędą wiedzę i nowe umiejętności, które będą podstawą do podniesienia ich efektów w nauce. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie i uczennice nauczą się: innowacyjnej techniki szybkiego czytania i uczenia się; sztuki koncentracji; nielinearnego sposobu notowania, organizacji nauki. Zostanie położony nacisk na rozwinięcie umiejętności szybszego czytania ze zrozumieniem i usprawnienie procesu zapamiętywania informacji zawartych w tekście - dzięki poznanym technikom pamięciowym. Zastosowane metody i ćwiczenia mają zmotywować uczniów i ukierunkować ich na ustanawianie celów: doskonalenie umiejętności szybkiego czytania, koncentracji, zrozumienia, tworzenia notatek, stosowania poznanych technik pamięciowych.

Kod zadania SAD02: I Międzynarodowy Półmaraton"Bitwa pod Gorlicami", Gorlice-Łużna, 2 Maja 2018 - wartość 100 000,00 zł
Opis: To impreza o charakterze sportowym, jednakże ze względu na datę i miejsce, łącząca w sobie również funkcje historyczną, kulturalna, edukacyjną oraz promocyjną.
"Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej,ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości." - to główny cel historyczny tego wydarzenia.
Zadanie o charakterze sportowym ma stać się w przyszłości produktem promocyjnym dla całego  Województwa Małopolskiego,nie tylko dla powiatu gorlickiego.Tym bardziej, że w zamyśle zadanie to ma mieć kontynuację w latach następnych, czyli Półmaraton Bitwa pod Gorlicami ma stać się imprezą coroczną.

Kod zadania: SAD03: Modernizacja przejścia dla pieszych w ciagu DW 981 w m. Bobowa poprzez oznakowanie aktywną informacją wizualną wraz z doświetleniem dla poprawy bezpieczeństwa - wartość 80 000,00 zł.
Opis: Doświetlenie przejścia dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 w m. Bobowa odc. 030 km 1+499 (w okolicy sklepu Biedronka) wraz z aktywna informacją wizualną dla poprawy bezpieczeństwa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl