20 czerwca 2018 11:26
Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Wsparcie doradcze i finansowe dla przedsiębiorców
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa rekrutacja do projektu „Lider CSR – zarządzanie wiekiem – subregion sądecki” realizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. W ramach projektu, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z subregionu sądeckiego (powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz), mogą otrzymać wsparcie doradcze z zakresu opracowania/aktualizacji strategii zarządzania wiekiem oraz wsparcie finansowe do 5 000zł na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy.

W projekcie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z subregionu sądeckiego, które posiadają siedzibę, oddział, filię lub inną jednostkę organizacyjną na terenie tego subregionu województwa małopolskiego, a fakt ten ma odzwierciedlenie w dokumentach rejestrowych firmy. Organizacja pozarządowa, która prowadzi regularną działalność gospodarczą i jest wpisana do rejestru przedsiębiorców, również traktowana jest jako przedsiębiorstwo.

Firmy zatrudniające przynajmniej jednego pracownika oraz niewykluczone z otrzymania pomocy de minimis otrzymają wsparcie w postaci:
1. doradztwa z zakresu przygotowania bądź aktualizacji strategii zarządzania wiekiem oraz wdrożenia strategii w przedsiębiorstwie;
2. bonu wdrożeniowego w wysokości do 5 000 zł na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy poprawiające bezpieczeństwo pracy, ergonomię miejsca pracy, ułatwiające pracę bądź mające na celu jej utrzymanie.
Doradztwo zostanie przeprowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych doradców - HR Biznes Partnerów. W doradztwie – ze strony przedsiębiorstw - wezmą udział osoby z kadry zarządzającej.

Efektem współpracy HR Biznes Partnerów i osób z kadry zarządzającej będzie opracowanie strategii zarządzania wiekiem – dokumentu zawierającego rekomendacje dotyczące wdrożenia co najmniej 1 elementu usprawniającego z 8 diagnozowanych obszarów (tj.rekrutacja; kształcenie, szkolenia i inne formy doskonalenia zawodowego; planowanie i rozwój kariery zawodowej; elastyczne godziny pracy i formy zatrudnienia; ochrona i promocja zdrowia, ergonomia miejsca pracy; przekwalifikowanie i zmiana stanowiska pracy; zakończenie zatrudnienia i przejście na emeryturę; motywowanie).

Każdy przedsiębiorca, którego strategia zarządzania wiekiem będzie zawierała rekomendację dotyczącą bonu wdrożeniowego, otrzyma jednorazowo do 5 000 zł na doposażenie stanowiska pracy.

Nabór do projektu odbywa się w trybie ciągłym, z cotygodniową kwalifikacją uczestników projektu, do czasu zrekrutowania 40 podmiotów z subregionu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy na stronę internetową Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.: www.marr.pl. Zachęcamy także do kontaktu pod numerem telefonu: (12) 617 66 49.

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach 8 Osi Priorytetowej: Rynek pracy, Działania 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużania aktywności zawodowej Poddziałania 8.6.1. Realizacja programów przekwalifikowania pracowników i wsparcie dla pracodawców.