Facebook
18 września 2019 07:45
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Wizjonerzy fryzjerstwa z ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.04.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Technikum Usług Fryzjerskich Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach uczestniczyli w III Ponadregionalnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Trzcianie. ZST reprezentowali uczniowie klasy III: Weronika Rutana i Sławomir Pabis, jako zawodnicy oraz Klaudia Wilczkiewicz i Paulina Dutka w roli modelek. Tematem tegorocznej edycji konkursu była  „Nowoczesna wizja fryzury kobiecej”.


W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący aż trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i lubelskie. Do Trzciany przybyły drużyny z Rzeszowa, Sanoka, Jasła, Krosna, Łańcuta, Tarnowa, Tarnobrzega, Jarosławia i Gorlic. Celem Ponadregionalnego Konkursu "Wiedzy i umiejętności fryzjerskich" było m.in. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań fryzjerstwem, a w kryterium oceny znalazły się: kreatywność w tworzeniu fryzury, zgodność fryzury z tematem, spójność elementów tj.: makijaż, fryzura i ubiór, a także organizacja stanowiska pracy.

W tym prestiżowym konkursie mistrzem w stylizacji romantycznej, ale zarazem pewnej siebie nowoczesnej kobiety, został Sławomir Pabis z ZST w Gorlicach zajmując II miejsce. Jednocześnie został on doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność tj. społeczność uczniowską z Trzciany, zaproszonych gości w osobach: wójta gminy, przedstawiciela Starostwa Powiatowego z Rzeszowa oraz dyrekcji szkoły, zyskując dodatkowo nagrodę publiczności. Na ogromne brawa zasługuje również druga zawodniczka ZST tj. Weronika Rutana z modelką Klaudią Wilczkiewicz, które uplasowały się na czwartym miejscu, tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 5pkt.
Gratulujemy młodzieży i pani Joannie Socha, która przygotowywała uczniów do konkursu, sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i powiatu gorlickiego, potwierdzając tym samym wysoką jakość kształcenia zawodowego w ZST.

1.
tn_fot1.jpg
2.
tn_fot2.jpg
3.
tn_fot3.jpg
4.
tn_fot4.jpg
5.
tn_fot5.jpg
6.
tn_fot6.jpg
7.
tn_fot7.jpg
8.
tn_fot8.jpg
9.
tn_fot9.jpg
10.
tn_fryzjerski.jpg

Informację i zdjęcia udostępniła: dyrektor ZST R. Stepień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl