12 grudnia 2018 18:03
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Wizjonerzy fryzjerstwa z ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.04.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Technikum Usług Fryzjerskich Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach uczestniczyli w III Ponadregionalnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Trzcianie. ZST reprezentowali uczniowie klasy III: Weronika Rutana i Sławomir Pabis, jako zawodnicy oraz Klaudia Wilczkiewicz i Paulina Dutka w roli modelek. Tematem tegorocznej edycji konkursu była  „Nowoczesna wizja fryzury kobiecej”.

W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący aż trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i lubelskie. Do Trzciany przybyły drużyny z Rzeszowa, Sanoka, Jasła, Krosna, Łańcuta, Tarnowa, Tarnobrzega, Jarosławia i Gorlic. Celem Ponadregionalnego Konkursu "Wiedzy i umiejętności fryzjerskich" było m.in. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań fryzjerstwem, a w kryterium oceny znalazły się: kreatywność w tworzeniu fryzury, zgodność fryzury z tematem, spójność elementów tj.: makijaż, fryzura i ubiór, a także organizacja stanowiska pracy.

W tym prestiżowym konkursie mistrzem w stylizacji romantycznej, ale zarazem pewnej siebie nowoczesnej kobiety, został Sławomir Pabis z ZST w Gorlicach zajmując II miejsce. Jednocześnie został on doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność tj. społeczność uczniowską z Trzciany, zaproszonych gości w osobach: wójta gminy, przedstawiciela Starostwa Powiatowego z Rzeszowa oraz dyrekcji szkoły, zyskując dodatkowo nagrodę publiczności. Na ogromne brawa zasługuje również druga zawodniczka ZST tj. Weronika Rutana z modelką Klaudią Wilczkiewicz, które uplasowały się na czwartym miejscu, tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 5pkt.
Gratulujemy młodzieży i pani Joannie Socha, która przygotowywała uczniów do konkursu, sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i powiatu gorlickiego, potwierdzając tym samym wysoką jakość kształcenia zawodowego w ZST.

tn_fot1.jpg
tn_fot2.jpg