Facebook
18 października 2018 09:27
Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Wiedza, która ratuje zdrowie i życie
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, we współpracy z samorządami lokalnymi oraz Komendą Powiatową Policji i Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach (dawny Medyk) - organizuje po raz kolejny konkurs wiedzy ph. "Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach" dla uczniów: klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gorlickiego.

 

Celem konkursu jest przekazanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, wzmocnienie wiedzy o zdrowiu, jego wartości oraz zagrożeniach wynikających z:   zakażeń HIV i choroby AIDS,  używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy),  picia alkoholu,  palenia papierosów, rozwijanie zdolności do samokontroli, samoobserwacji i samopielęgnacji zdrowia oraz wspierania innych ludzi w tych zachowaniach oraz wyrobienie postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie wraz z umiejętnością przewidywania skutków własnych zachowań dla zdrowia swego i innych ludzi.

Przedsięwzięcie to zostało objęte patronatem honorowym Starosty Powiatu Gorlickiego i Burmistrza Gorlic oraz dofinansowane przez: Starostwo Powiatowe Gorlice, UM Gorlice, UG Łużna, UG Uście Gorlickie, UM Biecz, UM Bobowa oraz UG Sękowa.

Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowało się 33 uczniów. Konkurs odbędzie się dnia 1 grudnia 2017 roku w sali nr 204 Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach, ul. Jagiełły 2 o godzinie 10.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi o godzinie 13.00.


Równocześnie przypominamy, że w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS (1 grudnia) szereg organizacji pozarządowych i portali ogólnopolskich umieszcza na swoich stronach internetowych czerwoną kokardkę - międzynarodowy symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.
Zachęcamy do uczestnictwa w tej akcji poprzez publikację symbolu czerwonej kokardki na Państwa stronach internetowych w dniu 1 grudnia 2017 roku.

Ponadto na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS znajdują się ważne informacje na temat HIV/AIDS, z którymi warto się zapoznać: https://www.aids.gov.pl/kampanie/CWL/

Informację udostępniła:
Aneta Honek
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl