13 grudnia 2018 16:48
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Wiarygodna szkoła
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach otrzymał certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA w kategorii Technikum. To prestiżowe wyróżnienie dotarło do szkoły w przededniu wakacji, a zostało przyznane w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych i Edukacyjnej Wartości Dodanej sporządzonej przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Z wielką satysfakcja i dumą chcemy poinformować, że zwieńczeniem naszych całorocznych  starań dydaktyczno-wychowawczych było uhonorowanie naszej szkoły certyfikatem „Wiarygodna Szkoła”, tym samym dołączyliśmy do rankingu najlepszych szkół godnych  zaufania i działających na odpowiednim, wymaganym poziomie – mówi dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień. Certyfikat świadczy o wysokiej jakości nauczania oraz o zapewnieniu uczniom odpowiednich standardów w zakresie wychowania i bezpieczeństwa. Równocześnie zobowiązuje całą szkolną społeczność, do dalszej, efektywnej pracy w celu osiągania pozytywnych rezultatów dydaktyczno-wychowawczych. Dla Zespołu Szkół Technicznych to już drugie tego typu wyróżnienie.

Program Wiarygodna Szkoła obejmuje swym zasięgiem cały kraj. Jego głównym założeniem jest wskazanie i wyróżnienie placówek oświatowych, które dzięki odpowiedniemu poziomowi nauczania uzyskują bardzo dobre wyniki kształcenia, a dodatkowo zapewniają właściwą bazę i poczucie bezpieczeństwa swoim uczniom. Najważniejszym i jednocześnie niezbędnym warunkiem przystąpienia do Programu jest osiągnięcie przez szkołę wysokiego poziomu EWD. Szkoła, w co najmniej dwóch podsumowaniach egzaminów maturalnych musi wykazać wysoką efektywność EWD, oznacza to wtedy, że jest ona szkołą sukcesu. Edukacyjna Wartości Dodana  to wskaźnik opracowywany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych i dotyczy porównania wyników maturalnych z egzaminami gimnazjalnymi. W ten sposób wykazuje się, jakich postępów w nauce uczniowie dokonali w szkole.

Informacje o programie: http://www.wiarygodna-szkola.pl/