Facebook
18 sierpnia 2019 01:03
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
W ZSZ w Bieczu gotowanie pod okiem Roberta Sowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu gościł Robert Sowa ze swoimi współpracownikami oraz przedstawicielem firmy „Prymat”. Trzydziestu uczniów miało niecodzienną możliwość doskonalić swoje umiejętności zawodowe pod ich fachowym i czujnym okiem.

 


Robert Sowa to jeden z największych autorytetów w dziedzinie sztuki kulinarnej w Polsce. To znakomity kucharz, restaurator, a także kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w naszym kraju.

Uczniowie razem z mistrzem przyrządzali: zupę hiszpańska z chorizo, oliwkami i kolendrą, pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami oraz kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

Celem warsztatów było przekazywanie przyszłym szefom kuchni wiedzy na temat gotowania i inspirowanie ich do poszukiwania własnych smaków. Podczas zajęć uczniowie poznali techniki stosowane przez najlepszych szefów kuchni w Polsce, nauczyli się umiejętnie wykorzystywać przyprawy i podkreślać nimi smak potraw.Organizatorzy zapewnili materiały dydaktyczne oraz zapas przypraw „Prymat”. Każdy z uczestników otrzymał również fartuch i imienny certyfikat potwierdzający udział w warsztatach oraz książkę mistrza z jego przepisami.

Najlepszy uczeń branży gastronomicznej został zakwalifikowany do finału autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2019”, który odbędzie się 28 marca 2019 roku podczas targów „EuroGastro” .

Żródło informacji: https://zszbiecz.pl/

Zdjęcia: Mateusz Kus f /zszbiecz

1.
s1.jpg
2.
s2.jpg
3.
s3.jpg
4.
s4.jpg
5.
s5.jpg
6.
s7.jpg
7.
s8.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl