Facebook
21 września 2019 00:52
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Vis Nova jedzie do Crailsheim
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.10.2014. Drukuj Powiadom Znajomego
Tym razem w Crailsheim spotkają się partnerzy projektu Vis Nova. Właśnie tam odbędzie się konferencja na temat Europejskiego Wymiaru Lokalnego Planowania Energetycznego. Spotkanie stworzy również możliwość zapoznania się z zasadami finansowania przez Unię Europejską działań na rzecz zrównoważonej energii. Posłuży także prezentacjom inwestycji pilotażowych zrealizowanych przez partnerów projektu, w tym powiat gorlicki w ZS Nr 1 w Gorlicach.
 
 
Europejski wymiar lokalnego planowania energetycznego
Międzynarodowa Konferencja w Crailsheim
Projekt VIS NOVA finansowany ze środków Unii Europejskiej

W celu oszczędnego użytkowania energii elektrycznej oraz  zwiększenia jej efektywności pięć regionów europejskich:  Okręg Północnej Saksonii/ Duben Heath (Niemcy), Schwäbisch Hall ( Niemcy), Tulln (Austria), Małopolska (Polska) oraz Obszar Południowo-Naddunajski (Węgry) połączyło się, by wspólnie realizować projekt VIS NOVA. Zadanie to finansowane jest w ramach Programu dla Europy Środkowej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Tym razem partnerzy projektu spotkają się w Crailsheim w Niemczech, gdzie organizowana jest konferencja kończąca to międzynarodowe przedsięwzięcie.  
19 listopada 2014 w Crailsheim (Eugen-Grimmiger Schule, Kistenwiesen 6) odbędzie się konferencja z udziałem partnerów projektu VIS NOVA,  przedstawicieli władz lokalnych, ekspertów oraz dostawców energii. Jej przedmiotem będzie dyskusja na temat Europejskiego Wymiaru Lokalnego Planowania Energetycznego. Spotkanie stworzy również możliwość zapoznania się z zasadami finansowania przez Unię Europejską działań na rzecz zrównoważonej energii.   
Ponadto konferencja poświęcona będzie prezentacjom i analizom inwestycji pilotażowych zrealizowanych przez partnerów projektu tj. Powiat Gorlicki, Duben Heath (Niemcy), Tulln (Austria), Obszar Południowo-Naddunajski (Węgry) oraz Schwäbisch Hall (Niemcy). Prelegenci z każdego regionu partnerskiego zaprezentują  zrealizowane przez siebie zadania oraz płynące z nich korzyści, a przede wszystkim inwestycje pilotażowe w odnawialne źródła energii.
Projekt VIS NOVA rozpoczął się w maju 2011 i wkracza obecnie w ostatnią fazę realizacji. Udostępnione są już produkty projektu takie jak analizy SWOT, studia wykonalności i Plany Efektywności Energetycznej, a przede wszystkim inwestycje pilotażowe w odnawialne źródła energii.   
20 listopada 2014 roku odbędzie się ostatnie robocze spotkanie partnerów projektu.  
Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej www. vis-nova.eu.

Opracowała: Paulina Kwaśniak-Karp  

http://www.powiatgorlicki.pl/images/cd7/1/logorazem.jpg

http://www.powiatgorlicki.pl/images/cd7/1/obrazek1.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl