Facebook
23 marca 2018 16:01
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Ukryty Czempion z powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jesteśmy dumni, że marka Glinik z powodzeniem prowadzi ekspansję na rynkach zagranicznych Europy i świata, a przez wysoką jakość swoich produktów – narzędzi i urządzeń wiertniczych – rozsławia powiat gorlicki. - mówili przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno i starosta Karol Górski wręczając okolicznościowy grawerton przedstawicielom spółki Narzędzie i Urządzenia Wiertnicze Glinik. Okazją do spotkania była nagroda „Ukryty Czempion”, którą spółka NiUW Glinik otrzymała  z rąk premier RP Beaty Szydło podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 


Gratulacje podczas XXX sesji Rady Powiatu Gorlickiego odbierali: Wiesław Zawisza członek Zarządu spółki NiUW Glinik, Bogusław Siarkowicz, kierownik produkcji i Magdalena Sziller, kierownik działu handlu i marketingu.

- Gratulujemy Panu Prezesowi, Zarządowi oraz całej Załodze NiUW Glinik tego prestiżowego tytułu. Jest on wyrazem Państwa zaangażowania w stały rozwój Spółki, która od 130 lat zakorzeniona jest w przemysłowym krajobrazie powiatu gorlickiego – mówił przewodniczący Marek Bugno.
- Życzymy Zarządowi pozyskania wielu nowych, dobrych kontrahentów, a Spółce  dalszego dynamicznego rozwoju. Niech pracujący w niej ludzie znajdują tutaj stabilizację zawodową i satysfakcję z pracy. - życzył starosta Karol Górski.
W imieniu spółki podziękowania przekazał  Wiesław Zawisza członek Zarządu.

1.
img_2370.jpg
2.
img_2371.jpg
3.
img_2375.jpg
4.
img_2376.jpg
5.
img_2377.jpg
6.
img_2378.jpg
7.
img_2380.jpg
8.
img_2381.jpg
9.
img_2383.jpg
10.
img_2384.jpg
11.
img_2386.jpg
12.
img_2387.jpg
13.
img_2389.jpg
14.
img_2393.jpg
15.
img_2394.jpg
16.
img_2398.jpg
17.
img_2399.jpg


Nagroda Specjalna „Ukryty Czempion” jest przyznawana firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które z powodzeniem prowadzą ekspansję na rynkach zagranicznych i jednocześnie są aktywnie zaangażowane w inicjatywy społeczne w swoich miastach i regionach. Podczas Forum w Krynicy nagrodę z rąk premier RP  Beaty Szydło odebrał Adam Toborek, prezes Zarządu NiUW Glinik.

NiUW Glinik Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w produkcji narzędzi oraz urządzeń wiertniczych stosowanych w branży Oil & Gas, a także w sektorze górniczym, studniarstwie, geofizyce i geologii. W konstruowaniu i produkcji narzędzi wiertniczych marka wykorzystuje bogate doświadczenie zdobyte podczas 130 lat działalności. Od 2011 roku właścicielem NiUW Glinik jest TDJ - polska, prywatna firma inwestycyjna prowadząca działalność w wielu sektorach gospodarki, m.in.: equity, estate i venture capital. Inwestycja TDJ w NiUW połączona była ze wsparciem spółki pod względem organizacyjnym, co przyniosło szybkie i pozytywne efekty.

Swoją strategię rozwoju NiUW Glinik opiera na specjalizacji produktów i wprowadzaniu nich na globalny rynek, a także na współpracy z czołowymi światowymi koncernami wiertniczymi. Spółka konsekwentnie inwestuje w nowe technologie i modernizuje zakład produkcyjny. W ostatnich dwóch latach dynamicznie rosną przychody spółki ze sprzedaży na eksport, szczególnie do klientów z branży Oil & Gas. Udział przychodów ze sprzedaży produktów na eksport w roku 2017 wyniesie blisko 90%. Narzędzia wiertnicze produkowane w gorlickiej fabryce NiUW Glinik trafiają do odbiorców w Europie, Afryce, Azji, Ameryce Północnej, a ostatnio również do klientów z Bliskiego Wschodu.

    W kolejnych latach planujemy konsekwentne zwiększanie naszego udziału w globalnym rynku narzędzi wiertniczych. Fundamentami dalszego rozwoju są stabilna sytuacja finansowa, kompetencje zespołu doświadczonych pracowników oraz konkurencyjność – mówi Adam Toborek, Prezes Zarządu NiUW Glinik Sp. z o.o. – Dynamicznie rosnąca sprzedaż naszych produktów potwierdza słuszność przyjętej strategii rozwoju spółki. Jej realizację będziemy kontynuowali poprzez szeroką współpracę z naszymi partnerami biznesowymi. Cieszymy się, że sukces NiUW Glinik został dostrzeżony na zewnątrz, czego dowodem jest otrzymanie nagrody „Ukrytego Czempiona” – podsumowuje Adam Toborek.

Informacje własne oraz ze strony NiUW Glinik

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl