23 lutego 2019 08:09
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Turystyczna jazda po Ziemi Gorlickiej
Redaktor: Yvetta Walecka    01.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz drugi  ekipa programu „Turystyczna jazda” przygotowała  materiał filmowy promujący turystykę zimową na terenie powiatu gorlickiego.

Podobnie jak poprzednio, emisja będzie miała miejsce w TVP Kraków oraz we wszystkich ośrodkach regionalnych TVP, a także w  Telewizji Polonia. Filmowcy odwiedzili m.in. ośrodek narciarstwa biegowego,  znany wielu pasjonatom nart w Polsce pod nazwą  „Śnieżne Trasy przez Lasy”. Obiektem zainteresowania realizatora programu było także otoczenie tras w postaci drewnianych kościółków i cerkwi, stanowiących  jedyny, w swoim rodzaju, pejzaż kulturowy naszego regionu. Filmowcy odwiedzili również Wysową Zdrój i zapoznali się działalnością zlokalizowanego tam  Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego.   Centrum jest miejscem służącym zachowaniu wieloletnich tradycji i dziedzictwa kulturowego Ziemi Gorlickiej. Turysta będzie mógł   zaopatrzyć się tutaj w materiały  promocyjne,  a także uzyskać  informację na temat produktów i usług lokalnych, bazy noclegowo-wypoczynkowej oraz imprez kulturalnych i rekreacyjnych, nie tylko obszaru LGD Beskid Gorlicki ale również z obszarów partnerskich LGD. Kolejny odcinek „Turystycznej jazdy poświęcony naszemu regionowi jest współfinansowany przez: Powiat Gorlicki, Gminę Sękowa i Gminę Uście Gorlickie.

Program emisji w TVP Kraków przedstawia się następująco:

•  01 luty (piątek) - godz. 19:15
  • 02 luty (sobota) - godz. 10:45