21 września 2018 06:25
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Trwają prace w Starym Szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.08.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 12,6 mln zł kosztować będą prace modernizacyjne, które w ciągu najbliższych dwóch lat będą realizowane w powiatowym Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. W ich efekcie powstaną trzy nowe lecznicze centra.

W Starym Szpitalu prace budowlane rozpoczęto od piwnic, gdzie przeniesione zostaną szatnie. Niebawem roboty obejmą poddasze, na którym powstanie Oddział  Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynenckich. Tu również zostanie zlokalizowany kompleks Ambulatoryjnej i Dziennej Opieki Psychiatrycznej. W planie ujęto także dobudowę dźwigu zewnętrznego dla transportu chorych na poddasze.

img_3686.jpg
img_3687.jpg
img_3688.jpg
img_3690.jpg
img_3691.jpg
img_3692.jpg
img_3693.jpg
img_3695.jpg
img_3698.jpg
img_3700.jpg
img_3701.jpg
img_3702.jpg
img_3703.jpg

Trwają takze prace w "szpitalu na górce" gdzie powstanie Centrum Opieki nad Osobami Starszymi. Fundamentem tego Centrum stanie się przeniesiony oddział medycyny paliatywnej oraz zmodernizowane poradnie przeznaczone dla seniorów( geriatryczna, kardiologiczna i ortopedyczna).

W powiatowym Szpitalu Specjalistycznym utworzone zostanie również Centrum Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej i Ambulatoryjnych Świadczeń Zabiegowych w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego i SOR. Po adaptacji pomieszczeń po aptece powstaną: zespół pracowni endoskopowych (bronchoskopii, kolonoskopii i endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego), gabinet diagnostyki onkologii ginekologicznej i gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Zakupiony zostanie także sprzęt i aparatura medyczna dla potrzeb wczesnej diagnostyki onkologicznej i ambulatoryjnych świadczeń zabiegowych.

Projekt pn. Podniesienie funkcjonalności Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach w celu dostosowania do aktualnych trendów demograficzno-epidemiologicznych opracowany przez Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach, poparty przez Radę i Zarząd Powiatu Gorlickiego, powstał w wyniku analizy trendów demograficzno-epidemiologicznych na terenie powiatu gorlickiego i wpisuje się w harmonogram modernizacji i zmian w szpitalu, który jest konsekwentnie realizowany od kilkunastu lat.

Całkowita wartość projektu to 12,6 mln zł, a dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 wynosi 9,3 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2020 roku.

Informacja i zdjęcia Yvetta Walecka