16 października 2019 09:21
Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
TAK! dla laboratorium SANEPID-u w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Pracownicy SANEPID-u odzyskali spokój. Widmo bezrobocia zostało zażegnane. Za sprawą wielkiej determinacji Zarządu Powiatu, KZ NSZZ Solidarność i całego zespołu pracowników na czele z dyrektor Marią Bryg udało się zmienić podjęte już decyzje o likwidacji laboratorium w Gorlicach.

Jesteśmy wdzięczni Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu Andrzejowi Wojtyle, który uznał nasze argumenty i zweryfikował wykaz laboratoriów w województwie małopolskim, pozostawiając w Gorlicach jako jedno z sześciu w Małopolsce - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz. W walce na argumenty wskazywaliśmy, że gorlicki SANEPID spełnia wszystkie wymogi i standardy jakości, także za sprawą generalnego remontu pomieszczeń Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii oraz rejestracji.

Cieszymy się, że kilkumiesięczne starania i wkład finansowy nie poszedł na marne. To nie tylko tak bardzo ważne utrzymanie miejsc pracy dla mieszkańców naszego powiatu. To także bezpieczeństwo nas wszystkich i szybkie pomiary sanitarno - epidemiologiczne - nie kryje radości starosta Wędrychowicz.